آلمان نسبت به قبل کالای کمتری از روسیه وارد می کند اما پول بیشتری می دهد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

بر اساس گزارش ها، این بلوک 54 درصد از کل صادرات انرژی روسیه را از اواخر فوریه به ارزش حدود 85 میلیارد یورو وارد کرده است.

در اوایل ماه جاری میلادی، مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک فنلاند (CREA) گزارش داد که بیش از نیمی از 158 میلیارد یورویی که روسیه از صادرات نفت و گاز در شش ماه گذشته به دست آورده است، توسط کشورهای اتحادیه اروپا پرداخت شده است.

با این حال، این ارقام نشان می دهد که از نظر ارزش، واردات محصولات روسی آلمان با افزایش 10.2 درصدی به 2.9 میلیارد یورو (2.94 میلیارد دلار) رسیده است.

بر اساس این گزارش، در همین دوره، صادرات آلمان به روسیه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش قابل توجه 56.8 درصدی بوده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2774343این عدم تعادل بین هزینه و حجم واردات آلمان به دلیل افزایش شدید قیمت نفت و گاز به وجود آمده است. ارزش واردات انرژی از روسیه نیز با وجود حجم بسیار کمتر خرید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، با 1.6 درصد افزایش به 1.4 میلیارد یورو رسید.

آلمان، همراه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، به دنبال کاهش وابستگی خود به واردات سوخت‌های فسیلی روسیه بوده و از اواخر فوریه، زمانی که مسکو عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد، این تلاش ها را افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، داده‌های اداره آمار فدرال آلمان که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که واردات این کشور از روسیه در ماه ژوئیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 45.8 درصد کاهش یافته است.