آلمان واردات نفت خط لوله از روسیه را متوقف کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

 تحریم اتحادیه اروپا علیه واردات نفت روسیه از طریق دریا در 5 دسامبر اجرایی شد، اما جریان نفت خط لوله به کشورهای عضو اتحادیه اروپا محصور در خشکی از این ممنوعیت مستثنی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، با وجود این که آخرین دور از تحریم‌های اتحادیه اروپا، واردات نفت خام روسیه از طریق خط لوله را مستثنی می‌کند، آلمان واردات نفت خط لوله این کشور را در اول ژانویه متوقف کرد.

در ماه دسامبر، آلمان و لهستان به توافقی دست یافتند که بر اساس آن ورشو متعهد شد تا عرضه کافی برای پالایشگاه شودت را فراهم کند تا از ژانویه با ظرفیت 70 درصد کار کند.

آلمان و لهستان قبلاً متعهد شده بودند که از این معافیت استفاده نکنند و واردات نفت خام روسیه از طریق خط لوله دروژبا را از آغاز سال 2023 متوقف کنند.

دولت فدرال این کشور گفته است که منابع جایگزین برای تامین سوخت مورد نیاز این پالایشگاه ها را که دهه‌ها نفت خام روسیه را از خط لوله دروژبا فرآوری کرده‌اند، شناسایی کرده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2831177

بر اساس این گزارش، شودت چهارمین پالایشگاه بزرگ آلمان است و 90 درصد سوخت برلین را تامین می‌کند.

غول نفتی روسیه موسوم به روس‌نفت Rosneft  تا سپتامبر 54.17 درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشت، تا زمانی که آلمان تعهدات داخلی این شرکت را تحت قیمومت قرار داد و کنترل پالایشگاه را به تنظیم کننده بازار انرژی این کشور واگذار کرد.

خبرگزاری دی‌پی‌ای DPA آلمان در گزارشی پیش بینی کرد که توقف عرضه خط لوله بر پالایشگاه های بزرگ آلمان در شهر شودت در ایالت براندنبورگ و شهر لئونا در ایالت زاکسن-آنهالت که سوخت آلمان شرقی را تامین می‌کنند، تأثیر بگذارد.