آمادگی برای افزایش 36 هزار بشکه ای برداشت نفت از میدان های سپهر و جفیر- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی افزود: با اتمام فعالیت‌های توسعه‌ای اعم از حفاری و نصب تسهیلات و تجهیزات مورد نیاز بهره‌برداری از چاه‌های این میدان‌ها، به‌زودی و پس از نصب سیستم ایمنی چاه‌ها، تولید و بهره‌برداری از میدان‌های سپهر و جفیر آغاز می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2960583

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، همایون کاظمینی، مجری طرح توسعه میدان‌های سپهر و جفیر با اشاره به آمادگی برای تولید و بهره‌برداری از میدان‌های نفتی سپهر و جفیر گفت: در میدان‌های سپهر و جفیر که رزمگاه و مشهد جوانان غیور در هشت سال دفاع مقدس بوده جهاد کماکان ادامه دارد.

کاظمینی خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به آزمایش تولید اولیه از چاه‌های فهلیانی حفاری‌شده، تولید بیش از مقادیر نوشته‌شده در برنامه عملیاتی برای این چاه‌ها باشد.

وی با قدردانی از همه ارکان دست‌اندرکار توسعه طرح گفت: تعامل، همکاری مستمر و پیگیری همه ارکان از جمله شرکت مهندسی و توسعه نفت، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز اروندان و شرکت توسعه‌دهنده به پیشرفت خیره‌کننده این پروژه در طول یکسال گذشته منجر شده است، به‌نحوی که شاهد دریافت میانگین پیشرفت ماهانه بیش از سه درصد بودیم.

مجری طرح توسعه سپهر و جفیر ادامه داد: بر اساس برنامه عملیاتی (DPOP) تولید ابتدا برای تحقق تولید اولیه (FTP) به مقدار 21 هزار بشکه در روز است که در پایان فاز نخست به 36 هزار بشکه و در پایان توسعه فاز دوم به 110 هزار بشکه در روز خواهد رسید.