آمار بیکاری در انگلیس به بالاترین رقم در 2 سال اخیر رسید- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری در انگلیس در مقایسه با 4 درصد ثبت شده در سه ماه منتهی به پایان ماه مه، به 4.2 درصد رسیده است و تعداد موقعیت‌های شغلی خالی با 66 هزار کاهش به 1.02 میلیون موقعیت شغلی رسیده است.

این دفتر تأکید کرد که افزایش نرخ بیکاری در بریتانیا عمدتاً ناشی از افزایش تعداد افرادی بوده است که تا شش ماه در این کشور شغلی نداشته‌اند.

با این حال، سرعت افزایش قیمت‌ها در بریتانیا از رشد دستمزد پیشی گرفت و این به معنای کاهش ارزش دستمزد برای جمعیت شاغل این کشور بود.

تورم سالانه در بریتانیا در حال حاضر 7.9 درصد است که بالاترین نرخ در میان کشورهای گروه 7 محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2941401

این گزارش حاکی است که متوسط درآمد هفتگی در این کشور، بدون احتساب پاداش‌ها، به نرخ رشد سالانه 7.8 درصد رسید و به بالاترین رقم خود رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، دفتر آمار ملی انگلیس (ONS) روز سه شنبه گزارش داد که نرخ بیکاری در بریتانیا به بالاترین سطح خود در حدود دو سال گذشته رسیده است.

این کشور همچنان در چنگال بحران شدید هزینه های زندگی به سر می‌برد و نرخ تورم بالاتری نسبت به سایر کشورهای بزرگ اروپایی دارد.

در عین حال، دستمزدها با افزایش دستمزد بخش خصوصی به 8.2 درصد رسیده که بیش از معیار اصلی محاسبه نرخ تورم افزایش نشان می‌دهد.