ابراز امیدواری بایدن برای حل بن بست سیاسی درباره سقف بدهی آمریکا- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

بایدن همچنین اظهار داشت: اگرچه زمینه‌های اختلاف وجود دارد، من و رئیس مجلس و مک‌هنری، سرپرست مذاکره‌کنندگان وی، و گریوز، نماینده کنگره، و کارکنان ما به گفتگو درباره مسیر پیش رو ادامه خواهیم داد.

وی افزود: ما یک بار دیگر تأکید کردیم که گزینه نکول بدهی از روی میز برداشته شده است و تنها راه برای حرکت رو به جلو داشتن حسن نیت برای یک توافق دو حزبی است.

رئیس جمهور آمریکا در بیانیه‌ای گفت: من همین الان یک جلسه سازنده با (کوین) مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان در مورد لزوم جلوگیری از نکول بدهی و فاجعه برای اقتصادمان داشتم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2900500

این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا اخیراً در نامه‌ای خطاب به رهبران کنگره هشدار داد که اگر کاخ سفید و کنگره نتوانند در مورد افزایش سقف بدهی ملی به توافق برسند، این کشور ممکن است تا اول ژوئن توانایی پرداخت بدهی فدرال خود را نداشته باشد و دچار نکول بدهی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده طی اظهاراتی تأکید کرد که مذاکرات با کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور در مورد افزایش سقف بدهی ملی “سازنده” بوده و با وجود برخی اختلافات، گفتگوها ادامه خواهد یافت.