اتحادیه اروپا بار دیگر بر سر سقف قیمت نفت روسیه به توافق نرسید- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

در صورت تصویب، این اقدام همراه با گروه 7 کشور اجرا می‌شود و شرکت‌های غربی را از ارائه بیمه، حق العمل‌کاری یا کمک مالی به کشتی‌های حامل نفت خام روسیه منع می‌کند، مگر اینکه محموله کمتر از قیمت توافق شده خریداری شود.

چندین کشور، از جمله لهستان و کشورهای بالتیک، با پیشنهاد کمیسیون اروپا برای تعیین سقف بین 65 تا 70 دلار در هر بشکه مخالف هستند و ادعا می کنند که این پیشنهاد “بیش از حد سخاوتمندانه” است.

به گفته منابع ناشناس، دیپلمات ها خوشبین هستند که بتوانند به زودی توافق را نهایی کنند. بروکسل از زمانی که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه نفت روسیه قرار است از پنجم دسامبر اجرایی شود، تحت فشار است. بر اساس گزارش ها، احتمال بازنگری منظم قیمت به عنوان یک مصالحه بالقوه مطرح شده است.

روسیه تهدید کرده است که صادرات نفت به کشورهایی که از این سقف قیمتی حمایت می کنند را متوقف خواهد کرد. این امر می تواند قیمت جهانی نفت را افزایش دهد، زیرا این کشور دومین صادرکننده بزرگ جهان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که رهبران اتحادیه اروپا روز جمعه بار دیگر در دستیابی به توافق بر سر تعیین سقف قیمت نفت خام روسیه که از طریق دریا حمل می شود، شکست خوردند.

هدف از تعیین سقف برای قیمت نفت روسیه این است که  تولید این کشور در سطح قبل از تحریم ها باقی بماند و درآمد نفتی این کشور کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، بن بست همچنان ادامه دارد زیرا اعضای اتحادیه اروپا بر سر اینکه حداکثر قیمت برای کاهش موثر درآمدهای نفتی مسکو چقدر باید پایین باشد، اختلاف نظر دارند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2812144در حالی که لهستان سقف 30 دلاری را پیشنهاد می کند، کشورهای عضو دارای صنایع بزرگ کشتیرانی مانند یونان و مالت اصرار دارند که این سقف نباید کمتر از 70 دلار باشد.