اتصال همه مدارس کشور به فیبر نوری- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تسنیم

وزیر ارتباطات در پایان این مراسم از دانش آموزان سوال کرد که به نظر شما چرا ما باید از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایرانی استفاده کنیم و از دانش آموزان خواست به این سوال بعدا به صورت مکتوب پاسخ بدهند و به چند نفر از برگزیدگان جوایزی هم اهدا خواهد کرد.

زارع پور با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات برای اتصال همه مدارس به فیبرنوری خاطرنشان کرد: حوزه ماموریت های وزارت ارتباطات از اعماق اقیانوس ها تا فضا را شامل می شود و اشاره می کنم به اینکه در سال گذشته متخصصان ایرانی توانستند از طریق فیبرهای نوری دریایی سه جزیره ما در خلیج فارس را به کشور عزیزمان متصل کنند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی با اشاره به پیشرفت‌های قابل توجهی که در حوزه پیام‌رسان‌های داخلی در کشور بدست آمده است، تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش متخصصان ایرانی پیام‌رسان‌های بومی به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده‌اند و با خدماتی که ارایه می دهند نسبت به سال گذشته که به مناسبت شروع سال تحصیلی صحبت می‌کردم، امروز پنج تا هفت برابر آن روز کاربر جذب کرده اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عیسی زارع پور امروز شنبه اول مهرماه با حضور در یک مدرسه در شهر تهران، زنگ شروع سال تحصیلی جدید را نواخت.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2960470

زارع پور اظهار کرد: موفقیت های بدست آمده به پشتوانه مجاهدت شهادت و با کار و تلاش متخصصان بدست آمده که پشت همین میز و صندلی درس خواندند.

وزیر ارتباطات در جمع دانش آموزان با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس گفت: کشور ما چند صد هزار شهید را تقدیم کرده است تا در این آرامش و امنیت، سال تحصیلی را جشن بگیریم و جا دارد یاد آنها را گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه به پشتوانه ایثار و از خودگذشتی شهدا و مجاهدت متخصصانی داخلی، ایران در حوزه های گوناگون جزو کشورهای پیشرفته دنیاست، افزود: امروز ایران اسلامی در صنعت فضایی جزو 10 کشوری است که دارای چرخه کامل فضایی است و از ساخت ماهواره تا پرتاب آن توسط متخصصان و تجهیزات و ماهواره برهای ایرانی انجام می شود و خبر خوب اینکه امسال چند پرتاب فضایی خواهیم داشت.