اتصال 35 دستگاه به پنجره خدمات هوشمند دولت/ وزیر ارتباطات: 15 درصد قطع اینترنت در دریای عمان داریم- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تسنیم

وزیر ارتباطات افزود: 90 درصد مسیر تامین اینترنت از راه زمینی بود و ‌ما تاکید داشتیم از‌ مسیرهای متنوع باشد و همین امروز 15 درصد قطعی در دریای عمان داریم، ‌اما یک لینک مختل شده هم نداشتیم.

وی افزود: هفته پیش جلسه تصویب سیاست‌های کلی نظام در حوزه ICT در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگذار شد که یکی از موضوعات مطرح شده در آن بهره‌برداری حداکثری از این حوزه است و در برنامه هفتم باید این موضوعات را به قانون تبدیل کرد و با شاخص معین جلو ببریم. همچنین همه خانواده ICT باید در تدوین برنامه هفتم نقش داشته باشند.

زارع‌پور ادامه داد: نباید به سیاست و قانون بسنده کرد و در لایه مقررات‌گذاری هم کارگروه اقتصاد دیجیتال تشکیل شد و وزارت علوم نیز به عنوان عضو دهم به این کارگروه اضافه شد. همچنین در تغییر ترکیب اصلی کمیسیون‌های دولت، کمیسیون علم، فناوری و‌ هوشمندسازی شکل گرفت و برای حمایت از کسب و کارها به موضوع تامین منابع مالی ورود کردیم.

زارع‌پور در پایان سخنان خود عنوان کرد: تا به امروز 35 دستگاه به پنجره خدمات هوشمند دولت متصل شده‌اند و 170 دستگاه ملی باید روی این درگاه بیایند و امیدواریم تا پایان شهریور حضور حداکثری آنها را داشته باشیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2766815

زارع‌پور درخصوص پروژه توسعه فیبر نوری نیز عنوان کرد که برخی کشورها تا 20 میلیارد دلار برای توسعه فیبر نوری به منظور توسعه زیرساخت 5G سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی اضافه کرد: دو هزار روستا طی 11 ماه گذشته مشکل ارتباطی‌شان حل شده است. کار را به شکل جدی دنبال کردیم. از کار کوتاه مدت هم غافل نشدیم فرکانس 3500 را هم برای واگذاری آماده کردیم که مردم از آن لذت ببرند.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: توسعه تجهیزات در بخش ارتباطات کشور بعضا به 20 سال پیش برمی‌گردد و با سلام و صلوات کار می‌کنند و‌ منابع درآمدی برای توسعه وجود ندارد.

همچنین وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران با اشاره به بسته‌های‌اینترنتی و افزایش تعرفه‌های اپراتورها بیان داشت: بسته 60 گیگابایتی همه اپراتورها طی 10 روز آینده در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد و همچنین افزایش تعرفه اپراتورها منوط بر تعهد آنها به افزایش کیفیت خدمات‌رسانی در وضعیت شبکه‌ها است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در مراسم افتتاح پروژه‌های وزارت ارتباطات اظهار داشت: ما فناوری ارتباطات و اطلاعات را یک فرصت برای پیشرفت کشور می‌دانیم و نگاه‌مان ایجابی است و معتقدیم مسائل کشور را می‌تواند حل کند.