اتمام آواربرداری مناطق زلزله زده خوی تا پایان سال/ تصمیم گیری درباره مبلغ وام و بلاعوض زلزله زدگان طی هفته جاری- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2848492

وی با بیان این‌که بنیاد مسکن پیشنهادها درباره میزان تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض در مناطق زلزله زده را به دولت ارائه کرده است، افزود: طی هفته جاری دولت در خصوص میزان تسهیلات و بلاعوض تصمیم‌گیری می‌کند.

رئیس بنیاد مسکن با تاکید بر اینکه مسئولان و مردم محلی همکاری مناسبی دارند، از اتمام آواربرداری‌ها تا پایان سال خبر داد و تصریح کرد: بنیاد مسکن کار آواربرداری و ساخت واحدهایی که آواربرداری آنها به اتمام رسیده را از منابع داخلی بنیاد انجام می‌دهد تا بعد از مصوبه دولت، تخصیص ها به بنیاد مسکن برسد.

نیکزاد اضافه کرد: تعدادی از واحدهای مسکونی زلزله زده هستند که عملیات آواربرداری آنها به اتمام رسیده و پروانه با کمک دهیاران در حال صدور است. از امروز، مصالح ساختمانی، میلگرد، اسکلت و پیچ و مهره به واحدهایی که نیاز به بازسازی دارند و آواربرداری آنها به اتمام رسیده تحویل می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اکبر نیکزاد یادآور شد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته زلزله 5.9  ریشتری خوی باعث تخریب 1750 واحد مسکونی شده و 7500 واحد نیز دچار آسیب و نیازمند تعمیرات شناسایی شد.

وی گفت: برای آواربرداری، آمارگیری و تشکیل پرونده بازسازی‌ها، ماشین‌آلات و نیروهای بنیاد مسکن از 4 استان آذربایجان‌شرقی، زنجان، کردستان و اردبیل به مناطق زلزله‌زده گسیل شدند.