احتمال خاموشی های گسترده در آمریکا طی فصل زمستان- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

تحلیلگران هشدار می دهند که کمبود عرضه ممکن است تولیدکنندگان برق را به سمت خرید گاز در بازار نقدی سوق دهد که منجر به افزایش هزینه و نمود آن در قبض‌های برق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روزنامه وال استریت ژورنال روز دوشنبه به نقل از شرکت‌های تأمین برق آمریکا گزارش داد که منطقه نیوانگلند در شمال این کشور که شامل چندین ایالت می‌شود ممکن است در ماه‌های آینده با خاموشی‌های گسترده مواجه شود چرا که صادرات جهانی گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) بیشتر به اروپا هدایت می‌شود.

در حالی که قیمت معیار اروپا برای گاز طبیعی بیش از 100 دلار به ازای هر یک میلیون واحد حرارتی بریتانیا بود، قیمت گاز در نیوانگلند به ندرت به بالای 30 دلار می‌رسد.

به گفته اداره اطلاعات انرژی آمریکا، این ایالت‌ها ظرفیت خط لوله محدودی دارند و بیش از یک سوم عرضه گاز خود را در دوره‌های اوج تقاضا به واردات ال‌ان‌جی از خارج از کشور متکی هستند. آنها همچنین به دلیل قانون جونز که حرکت کشتی ها را بین بنادر ایالات متحده ممنوع می کند، نمی توانند ال‌ان‌جی تولید آمریکا را خریداری کنند.

بر اساس این گزارش، در اوایل سال جاری میلادی، فرمانداران برخی از ایالت‌های نیوانگلند نامه ای به جنیفر گراهلم، وزیر انرژی ایالات متحده ارسال کردند و از او خواستند قانون جونز را لغو کند و اجازه واردات ال‌ان‌جی داخلی به این منطقه را بدهد. با این حال، تاکنون گزارشی مبنی بر تغییر این قانون وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، افزایش تقاضای ال‌ان‌جی در دو سوی اقیانوس در بحبوحه کاهش واردات گاز از روسیه، منابع مورد نیاز برای تامین برق این منطقه شمال شرقی ایالات متحده را که شامل ایالت‌های مین، ورمونت، نیوهمپشایر، ماساچوست، کانکتیکات و رود آیلند می‌شود، در معرض خطر قرار می دهد.

انتظار می‌رود در صورت وقوع سرمای طولانی‌مدت، وضعیت در این منطقه وخیم‌تر شود، چرا که حجم گاز از تولید برق به سمت گرمایش خانه‌ها هدایت می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2790664

اروپا همچنین خریدار بسیار جذاب تری برای تامین کنندگان گاز ال‌ان‌جی نسبت به منطقه نیوانگلند است.

طبق گفته شرکت ایزو نیوانگلند، اپراتور شبکه برق این منطقه، یک زمستان بسیار سرد می تواند منجر به خاموشی‌های گسترده برای متعادل کردن عرضه و تقاضای برق شود.