احتمال کمبود برق و خاموشی در فرانسه بازهم افزایش یافت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اپراتور شبکه ملی برق فرانسه موسوم به آرتی‌ای RTE روز جمعه هشدار داد که این کشور با خطر بیشتری برای کمبود برق در ژانویه مواجه است چرا که نیروگاه های هسته‌ای این کشور احتمالا کمتر از پیش‌بینی قبلی در دسترس خواهند بود.

آرتی‌ای که گزارشات به‌روزرسانی وضعیت را به صورت ماهانه منتشر می‌کند، همچنین تأکید کرد که کاهش تقاضا برای برق، احتمال کمبود در ماه آینده را کمتر از چیزی که قبلاً انتظار می‌رفت، می‌کند.

فرانسه تقریباً 70 درصد برق خود را از 56 رآکتور هسته ای تولید می کند. با این حال، صبح جمعه فقط 31 رآکتور را در مدار داشت.

دولت فرانسه از مشاغل و خانوارها خواسته است برای جلوگیری از خاموشی و قطعی برق در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

شبکه ای‌دی‌اف برنامه‌هایی برای راه‌اندازی مجدد 15 واحد تا پایان سال و ده واحد دیگر در دو ماه اول سال 2023 دارد. فعالیت برخی از رآکتورهای دیگر نیز به علت برنامه تعمیر و نگهداری باید متوقف شود.

آرتی‌ای می گوید احتمال فعال شدن سیستم هشدار اکووات در ژانویه “بالا به نظر می رسد”. این اپراتور شبکه برق هشدار می‌دهد که تا حد زیادی به شرایط آب و هوایی مانند یک سرمای شدید احتمالی یا حتی متوسط ​​بستگی دارد.

بر اساس این گزارش، در صورت کمبود احتمالی برق، آرتی‌ای سه روز قبل هشدار قرمز “اکووات” Ecowatt را برای کاهش مصرف اعلام می‌کند.

دیگر اپراتور شبکه برق فرانسه موسوم به ای‌دی‌افEDF  پیشتر هشدار داده بود که تعمیرات و نگهداری تقریباً نیمی از نیروگاه های هسته‌ای ممکن است این کشور را که به طور سنتی صادرکننده برق بوده است، به واردکننده تبدیل کند.

 


منبع: https://tn.ai/2806769

انتهای پیام/

 آرتی‌ای گفت: به نظر می رسد وضعیت در ماه دسامبر و از پایان فوریه با خطر کمتری مواجه باشد اما در حال حاضر خطرات بیشتری در ماه ژانویه نسبت به تحلیل قبلی متمرکز شده است.