اربعین حسینی؛ احتمال بازگشایی مرزها وجود دارد/همکاری با نیروهای مسلح برای افزایش ظرفیت پروازهای اربعین- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رستم قاسمی اظهار کرد: امسال با توجه به شرایطی که ایجاد شده به طوری که سامانه سماح آمار دقیقی از تعداد زائران وجود نداشت، همین مسیله باعث شد بسیاری از مسافران حتی بدون گذرنامه وارد کشور عراق شدند.

 


منبع: https://tn.ai/2772440

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در پیک برگشت زائران که مردم خسته هستند،برنامه ریزی برای برگشت داشته باشیم.طبق برنامه ریزی صورت گرفته 100 هزار نفر از طریق هواپیما ومابقی از طریق اتوبوس و قطار بازگردند.

وزیر راه و شهرسازی از پیگیری برای افزایش پروازهای اربعین با همکاری نیروهای مسلح خبر داد و با بیان اینکه ظرفیت جابجایی حداکثر 120 هزار نفر است، گفت: ستاد مرکزی اربعین مسئول برگزاری مراسم اربعین است و امروز صبح در خصوص اعزام مسافران از طریق اتوبوس صحبت شد. در رابطه با استرداد مبالغ بلیت ها اعلام کردند که فعلا دست نگه دارید چون احتمال بازگشایی وجود دارد. بنابراین وزارت راه وشهرسازی تابع دستورات ستاد اربعین است.

وی ادامه داد: به همین منظور برای بازگشت مسافران و زائران در سازمان راهداری بررسی های لازم صورت گرفت و برنامه ریزی شد که بخشی از زائران از طریق قطار و اتوبوس از مرز‌ها به مقصد بازگرداند.

وی با یادآوری اینکه در پیک بازگشت بخشی از مشکلات تشدید می شود، اضافه کرد: سعی خواهیم کرد این مشکلات برطرف شود.متاسفانه به دلیل آنکه بخشی از زائران در سال‌های گذشته بدون گذرنامه وارد کشور عراق شدند امسال هم طبق آمارها همین طور بود که برای این بخش در سال آینده باید فکری کرد.

انتهای پیام/