ارزش پوند انگلیس باز هم کاهش یافت- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مداخله بازار اوراق قرضه که توسط بانک مرکزی انگلیس در روز چهارشنبه اعلام شد، استرلینگ را با بیش از 1 درصد کاهش به 1.0763 در برابر دلار آمریکا رساند.

روز سه‌شنبه، پس از اینکه هاو پیل، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس، پیشنهاد کرد که این تنظیم‌کننده باید نرخ بهره را در ماه نوامبر به شدت افزایش دهد، پوند برخی از ضررهای خود را کاهش داد.

بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد که خرید موقت اوراق قرضه را انجام خواهد داد و فروش اوراق را که مدت‌ها برنامه ریزی شده بود، به تعویق خواهد انداخت.

بر اساس این گزارش، روز دوشنبه، بیانیه مالی کوارتنگ، همراه با قولی مبنی بر اینکه چیزهای بیشتری در راه است، سقوط استرلینگ را به پایین ترین سطح 1.0327 دلار رساند.

طبق داده‌های مؤسسه رفینیتیو Refinitiv که از سال 1992 محاسبه شده است، این بانک در روز چهارشنبه نزدیک به 1 میلیارد پوند از دست داد چرا که بازده 30 ساله اوراق 105 واحد پایه (bps) کاهش یافت که بزرگترین کاهش در تاریخ این کشور محسوب می‌شود.

این کاهش پس از بهبود موقتی نزدیک به 5 درصدی پوند از پایین‌ترین سطح خود در تاریخ انگلیس در اوایل هفته جاری میلادی رخ داد.

اوراق قرضه دولتی بریتانیا در روزهای اخیر پس از اینکه کواسی کوارتنگ، وزیر دارایی تازه منصوب شده، اعلام کرد که این وزارتخانه مالیات ها را کاهش می دهد و استقراض را افزایش می دهد، سقوط کرده است. این اعلامیه باعث افزایش بازدهی شد که برعکس قیمت ها حرکت می کند.

 


منبع: https://tn.ai/2781594

این اقدام به این معنی است که این بانک تا 14 اکتبر روزانه 5 میلیارد پوند (5.4 میلیارد دلار) اوراق قرضه دولتی بلندمدت خریداری خواهد کرد.

انتهای پیام/