«اروندان» 2 فروند تانکر چند منظوره برای کشتیرانی می سازد- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

عبدالرضا محبی، معاون توسعه ناوگان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه مذاکرات ساخت دو فروند شناور چندمنظوره 800 تنی با شرکت اروندان، از سال 1394 آغاز شد که اکنون با الحاق این شرکت به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شاهد تحقق این مذاکرات هستیم، گفت: قیمت‌های در نظر گرفته شده برای ساخت این شناور‌ها کاملاً منطبق با استاندارد‌های جهانی و بر اساس نرخ‌های ارائه شده در بازار‌های بین‌المللی مورد توافق واقع شده و امید است بتوان با این نرخ‌ها ساخت آن‌ها را در موعد تعیین شده، به سرانجام رساند.

وی افزود: بر اساس قرارداد امضا شده دو فروند شناور 800 تنی به منظور حمل دیزل، فرش واتر و مایحتاج مورد نیاز کشتی‌ها و سایر کالا‌های خدماتی به ناوگان ساخته می شود.

وی از آغاز تجهیز شیپ یارد‌های مورد نیاز خبر داد و تصریح کرد: همزمان با تهیه نقشه‌های اجرایی، تجهیز سایت ساخت کشتی‌ها نیز صورت خواهد گرفت؛ اما به هر حال کار عملی تخصصی و بی نظیری در کشور رخ خواهد داد و امید است بتوان با اجرای دقیق آن، سایر پروژه‌ها را نیز در شرکت کشتی‌سازی اروندان آغاز نماییم.

وی بیان کرد:بعد از 15 سال این اولین باری است که شرکت کشتی‌سازی اروندان قرارداد ساخت چنین کشتی‌هایی را امضا کرده و بر این اساس این امیدواری وجود دارد که ساخت آن‌ها باعث رونق منطقه و محرومیت زدایی از یک سو و انتقال تکنولوژی و استفاده از ظرفیت تولید داخلی از سوی دیگر گردد.

جعفر‌اثنی عشری، مدیرعامل شرکت کشتی‌سازی اروندان نیز در این مراسم با بیان اینکه امضای این قرارداد تحول بزرگ و بی نظیری برای اروندان است، یادآور شد: با توجه به قرار گرفتن کشتی سازی اروندان در منطقه محروم، اجرای این دو پروژه می‌تواند به منویات مقام معظم رهبری در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین جامه عمل بپوشاند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2819453

وی افزود: زیرساخت‌های اجرای به موقع این پروژه در حال تامین است و تلاش داریم تا به اعتماد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در این حوزه پاسخ مثبت دهیم.

این دو فروند کشتی تانکر قرار است طی 18 تا 20 ماه آینده به منظور خدمات‌رسانی به کشتی‌های ناوگان ملی کشتیرانی به کار گرفته شود. در پروژه ساخت این شناورها، 100 نفر به صورت مستقیم در شرکت کشتی‌سازی اروندان مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس قرارداد کشتیرانی و اروندان دو فروند کشتی تانکر چندمنظوره 800 تنی با سرمایه‌گذاری 214 میلیارد تومانی (معادل حدود هفت میلیون یورو) ساخته می شود.