از هر 6 آلمانیِ مسن یک نفر در معرض خطر فقر قرار دارد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

در واکنش به این یافته‌ها، حزب چپ بوندستاگ (پارلمان آلمان) خواستار مداخله دولت برای مقابله با این خطر شد.

بنا بر این گزارش، زنان مسن بیشتر در معرض خطر فقر هستند. نرخ خطر فقر برای زنان بالای 65 سال 19.3 درصد بود در حالی که برای مردان 15.1 درصد بود.

بر اساس این گزارش، آلمان با تورم بی سابقه‌ای دست و پنجه نرم می‌کند که در ماه اوت به 8.8 درصد رسید که بالاترین سطح در 50 سال اخیر محسوب می‌شود.

دیتمار بارتش، رهبر این گروه پارلمانی به روزنامه فانکه تأکید کرد که حقوق بازنشستگی باثباتی که از سوی صدراعظم این کشور مطرح شده افسانه‌ای بیش نیست.

او درخواست حزبش برای حداقل حقوق بازنشستگی 1200 یورویی را تکرار کرد و هشدار داد که افزایش شدید قیمت انرژی در زمستان ممکن است بسیاری از سالمندان آلمانی را فقیر کند.

بر اساس نتایج این تحقیق، تقریباً از هر شش نفر بالای 65 سال در آلمان یک نفر در معرض خطر فقر قرار دارد، به این معنی که کمتر از 60 درصد از درآمد متوسط ​​را در اختیار دارند.

در این گزارش آمده است: نرخ خطر فقر برای افراد بالای 65 سال از 14.7 درصد به 17.4 درصد بین سال‌های 2018 تا 2021 افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس مطالعه اداره آمار فدرال آلمان که توسط گروه رسانه‌ای فانکه Funke منتشر شد، تقریباً یک نفر از هر شش آلمانیِ بالای 65 سال در معرض خطر فقر قرار دارد.

وی افزود: (آمار) فقر در دوران پیری در حال انفجار است.

علیرغم اقدامات کمکی دولت آلمان، قیمت حامل‌های انرژی در این کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 35.6 درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت مواد غذایی برای ششمین ماه متوالی شتاب گرفت و شاهد افزایش 16.6 درصدی بود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2779328