استقبال سرد بیکاران از سامانه جستجوی شغل وزارت کار؛ ثبت نام کمتر از 21 هزار نفر طی 7 ماه- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2761930

 این سامانه فرصتی است تا رضایت مندی استفاده کنندگان از خدمات کاریابی افزایش یافته و موجبات کاهش بروکراسی اداری، هزینه های جستجوی شغلی و بهبود عملکرد دفاتر کاریابی را فراهم نماید.

ثبت نام کمتر از 21 هزار نفری افراد کارجو در سامانه جستجوی شغل نشان از شکست این سامانه و عدم موفقیت آن در جلب اعتماد بیکاران نسبت به پیدا کردن شغل از این طریق است.

 کارجویان و کارفرمایان برای کسب اطلاعات از فرصت های شغلی می توانند به سامانه جستجوی شغل به نشانی    مراجعه و مراحل ثبت نام را سپری کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم, سامانه جستجوی شغل با هدف کاهش هزینه های جستجوی شغلی، اتصال سریع کارجویان و کارفرمایان، رضایت مندی مخاطبان و در نهایت ایجاد پویایی در بازار کار راه اندازی شد و در دی ماه 1400 مورد بهره برداری قرار گرفت.

مطابق آمار ارائه شده از سوی وزارت کار تا کنون 20786 نفر ازجویندگان کار و تعداد 2894 نفر از کارفرمایان در این سامانه ثبت نام کرده اند  و مشخصات و اطلاعات بیش از 121 هزار فرصت شغلی اعلامی از سوی کارفرمایان متقاضی نیروی کار جدید نیز در سامانه ثبت شده است.