اصناف از جلسات تنظیم بازار حذف شدند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مجتبی صفایی رئیس اتاق اصناف ایران در  مراسم رونمایی از طرح یکپارچه‌سازی بازرسی های اصناف اظهار داشت:  برای بازرسی های اصناف نیازمند 700  خودرو بودیم از آنجا که 150 خودرو استیجاری از گذشته وجود داشت با اضافه شدن 550 خودرو جدید ظرفیت مورد نیاز برای ناوگان بازرسی اصناف تکمیل شد.

وی گفت: بر اساس تبصره 7 ماده 72 بابت بازرسی‌هایی که توسط اصناف انجام می‌شود باید درصدی از جریمه ها به خود اصناف برگردد که این مهم تا به امروز روی نداده است. 

رئیس اتاق اصناف ایران در ارتباط با صدور پروانه برای دستفروشان گفت: اخیرا مصاحبه‌ای در این خصوص انجام شده و در آن اعلام شد برای دستفروشان پروانه صادر می شود اما باید توجه داشت که دستفروشان باید تنها در قالب روزبازارها ساماندهی شوند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2981805

وی گفت: از یک میلیون و 500 هزار بازرسی اخیری که در اصناف و بازاریان انجام شده است 75 هزار پرونده تخلف تشکیل شد که نشان دهنده آن است که در حدود 3 درصد از این بررسی‌ها تخلف روی داده است.

صفایی گفت: در حال حاضر دستفروشان در جلوی مغازه اصناف دستفروشی می‌کنند و فعالین صنفی نمی‌توانند جلوی آنها را بگیرند در صورتی که پروانه نیز به آنها داده شود مشکلات بیشتری ایجاد خواهد شد.

صفایی با اشاره به حذف اتاق اصناف از جلسات تنظیم بازار، تصریح کرد: در گذشته اصناف در جلسات تنظیم بازار حاضر می‌شدند اما اکنون حذف شدند و تنها دستورات جلسه این ستاد برای اجرا به اصناف اعلام می‌شود که خواهان تجدید نظر وزیر صنعت در این خصوص هستیم.