اطلاعات “سپهتن” 43 درصد اتوبوس ها قابل دریافت نیست- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شهریار افندی‌زاده اظهار کرد:‌ هدف از راه‌اندازی بخش مسافری سامانه سپهتن، تجهیز 15000 دستگاه اتوبوس به این سامانه است.

وی افزود: در 6 کریدور پر تردد ناوگان اتوبوسی زیر نظر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعمال کنترل‌ها در پاسگاه‌های پلیس راه صورت می‌گیرد. البته در زمان  حاضر از این تعداد، داده‌های حدود 6000 دستگاه قابل دریافت است.

افندی‌زاده با اشاره به اینکه هدف مطلوب تسریع در روند انجام کار تا تکمیل پیاده‌سازی این سامانه بر روی ناوگان موردنظر است، تصریح کرد: به منظور ادامه و تکمیل کار و با توجه به پایان مهلت زمانی توافق‌نامه اولیه، پیش‌نویس قرارداد پشتیبانی سامانه سپهتن اتوبوسی، در اواسط مردادماه 1402 از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به سایر طرفین توافق‌نامه شامل پلیس راهور فراجا و شرکت صاایران ارسال شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پلیس راهور فراجا ملاحظات و پیشنهادات اصلاحی خود را در ابتدای شهریور ماه به سازمان ارسال کرده که با اعمال اصلاحات و ملاحظات مذکور، نسخه اصلاحی قرارداد برای امضاء به شرکت صاایران ارسال شده است.

افندی‌زاده اضافه کرد: با نصب این سامانه و کنترل وسایل نقلیه عمومی، رفتار رانندگان در طول سفر، مجوزهای لازم برای حمل بار و مسافر، تخلفات رانندگی و ایمن بودن سفر بررسی و کنترل می‌شود و در نتیجه کاهش تصادفات، جانباختگان و مصدومان حوادث رانندگی را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: تاکنون سامانه و تجهیزات  10 هزار و 500 دستگاه اتوبوس به‌روزرسانی شده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2960060