اعتصاب های بخش خودروسازی تولید کارخانه ای در آمریکا را پایین آورد


به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تولید در کارخانه‌های آمریکا بیش از حد انتظار در ماه اکتبر پایین آمده است. اعتصاب‌های اتحادیه کارگران خودروسازی (UAW) علیه 3 خودروساز بزرگ دیتروید تولید خودروهای موتوری را کاهش داده، اما تولید در سایر بخش‌ها رو به افزایش است.
فدرال رزرو آمریکا در روز پنجشنبه اعلام کرد تولید کارخانه‌ای در این کشور 0.7 درصد در ماه گذشته میلادی کاهش یافته است. تولید در ماه سپتامبر 0.2 افزایش داشت.
تولید در کارخانه‌های آمریکا 1.7 درصد هم نسبت به اکتبر سال گذشته میلادی پایین آمده است.

تولید خودروهای موتوری و قطعات آنها 10 درصد در ماه اکتبر کاهش یافته در حالی که 0.5 درصد در سپتامبر پایین آمده بود. اتحادیه کارگران خودروسازی فعالیت صنعتی خود در کارخانه‌های آمریکایی که تحت مالکیت ژنرال موتورز، فورد و استلانتیس قرار دارند را متوقف کرده است. 
تولید کارخانه‌ای در آمریکا غیر از خودروهای موتوری و قطعات آنها 0.1 درصد افزایش یافته است. تولید کارخانه‌ای که 11.1 درصد از اقتصاد آمریکا را تشکیل می‌دهد شدیداً تحت تاثیر بالا رفتن هزینه‌های وامگیری قرار گرفته است. هزینه‌کرد کسب و کارها برای تجهیزات در سه ماهه سوم سال جاری میلادی افت داشته است.
تولید فلزات خام و مبلمان و محصولات مرتبط با آن هم در ماه گذشته میلادی کاهش یافته است، اما تولید کامپیوتر، محصولات الکترونیکی و تجهیزات الکتریکی افزایش یافته است.

تولیدات معدنی 0.4 درصد در اکتبر بالا رفته و کل تولید صنعتی آمریکا 0.6 درصد پایین آمده است، در حالی که در سپتامبر 0.1 رشد داشت.
انتهای پیام/35


منبع: https://tn.ai/2990002