اعضای اتحادیه اروپا نمی توانند درباره تحریم نفتی روسیه به توافق برسند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند که کمیسیون اروپا طی روزهای آخر هفته جاری میلادی با کشورهای عضو نشستی داشته است تا در مورد بسته تحریم‌ها توافق حاصل شود.

طبق گزارش‌ها، بسیاری از جزئیات هنوز نیاز به بررسی دارند، از جمله اینکه اعضای این اتحادیه با چه قیمتی سقف را تعیین می‌کنند.

این منابع همچنین گفتند که هر گونه اقدامی باید قبل از 5 دسامبر، زمانی که اقدامات قبلی اتحادیه اروپا برای ممنوعیت واردات نفت از طریق دریا و همچنین خدمات مورد نیاز برای حمل آن اعمال می شود، اجرایی شود.

پیش از این در ماه جاری میلادی، گروه هفت (G7) به توافقی دست یافتند تا صادرات نفت روسیه را بالاتر از قیمت تعیین شده مسدود کند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2779507

در عین حال، تصویب تحریم‌های اتحادیه اروپا نیاز به اتفاق آرا از سوی اعضای این بلوک دارد که این امر در عمل به هر کشوری حق وتو می‌دهد.

 بلومبرگ نوشت: فشار اتحادیه اروپا برای اعمال سقف قیمت بر نفت روسیه، این بلوک را با تلاش ایالات متحده برای جلوگیری از افزایش هزینه نفت خام و کاهش درآمد مسکو از فروش انرژی، همسو خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ روز دوشنبه در گزارشی فاش کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق بر سر اعمال سقف قیمت نفت روسیه با مشکل مواجه شده‌اند و احتمالاً این ایده را تا زمانی که بسته گسترده‌تری از تحریم‌ها مورد تصویب قرار نگرفته است، به عقب می‌اندازند.

بر اساس این گزارش، منابع آگاه اعلام کردند که در مذاکرات جاری این اتحادیه، قبرس و مجارستان از جمله کشورهایی هستند که با پیشنهاد اعمال سقف قیمت برای نفت روسیه مخالفت کرده اند.