افزایش اعلام ورشکستگی درمیان شرکت های اتحادیه اروپا- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به گفته یورواستات، در این دوره، شرکت ها تقریباً در تمام بخش های اقتصاد اتحادیه اروپا اعلام ورشکستگی کردند.

اعلام ورشکستگی معمولاً شروع فرآیندی است که هدف آن اعلام عدم توانایی شرکت برای پرداخت دیون خود است. این یک پرونده قضایی است که برای اعلام مبارزه مالی در یک شرکت صادر می شود، اما اغلب موقتی است و همیشه منجر به توقف فعالیت شرکت نمی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آخرین داده های آژانس آماری اتحادیه اروپا موسوم به یورواستات نشان می‌دهد که اعلام ورشکستگی در این اتحادیه در دوره آوریل تا ژوئن 2022، 2.2 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، پس از آن بلژیک با افزایش 14.7 درصدی و دانمارک (11.9 درصد) قرار دارند.

انتهای پیام/

در میان کشورهای اروپایی لتونی شاهد بیشترین رشد ورشکستگی در طول دوره گزارش شده بود، به طوری که تعداد شرکت‌هایی اعلام ورشکستگی کردند 74.4 درصد افزایش یافت.

این آژانس در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت: در سه ماهه دوم سال 2022، تعداد موارد فصلی… اعلام ورشکستگی در اتحادیه اروپا 2.2 درصد و در منطقه یورو 2.5 درصد در مقایسه با سه ماهه اول سال 2022 افزایش یافته است.

این آژانس تعداد دقیق اظهارنامه‌ها را اعلام نمی کند و فقط درصد آن را اعلام می کند. با این حال، طبق گزارش یورواستات، تعداد پرونده های ورشکستگی برای چهارمین دوره سه ماهه متوالی افزایش یافته است.

 


منبع: https://tn.ai/2760392

در مقایسه با دوره قبل از همه‌گیری کووید-19، تعداد اعلام ورشکستگی‌ها به‌ویژه در بخش‌های حمل‌ونقل، ذخیره‌سازی و اسکان و همچنین خدمات غذایی افزایش یافته است.