افزایش صادرات نفت روسیه در آستانه اجرای تحریم اتحادیه اروپا- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

همچنین، حجم سوخت تانکرهایی که از روسیه مقصد نهایی خود را مشخص نکرده‌اند و در عوض با اسم نقاط ترانزیتی مانند پورت سعید (مصر)، جبل الطارق یا با عنوان محموله “سفارشی” علامت گذاری شده‌اند، حدود 450000 بشکه در روز افزایش یافته است.

صادرات نفت روسیه به این سه کشور در ابتدا در ماه ژوئن به اوج خود یعنی 2.2 میلیون بشکه در روز رسید. در ماه جاری میلادی، حجم محموله هایی که مقصد نهایی آنها این سه کشور مشخص شده بود، تقریباً 350 هزار بشکه در روز کاهش یافت و به حدود 1.85 میلیون بشکه رسید.

بر اساس این گزارش، صادرات نفت به کشورهای اروپایی به استثنای ترکیه در هفته منتهی به 14 اکتبر به 714000 بشکه در روز افزایش یافت که 14 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 


منبع: https://tn.ai/2790515

این شبکه خبری همچنین تأکید می کند که افزایش صادرات نفت روسیه در بحبوحه افزایش تحویل به اروپا اتفاق افتاده است، زیرا به نظر می رسد کشورهای منطقه مشتاق هستند تا مخازن ذخیره سازی خود را قبل از اجرایی شدن تحریم اتحادیه اروپا علیه محموله‌های دریایی نفت روسیه در 5 دسامبر پر کنند.

انتهای پیام/

بر اساس این گزارش، ترکیه، هند و چین خرید بشکه های نفت از روسیه را در چهار هفته منتهی به 14 اکتبر افزایش داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شبکه خبری بلومبرگ روز دوشنبه با استناد به داده‌های ردیابی کشتی‌ها گزارش داد، صادرات نفت روسیه از طریق دریا در ماه گذشته میلادی در حالی افزایش یافته است که کشورها عجله دارند تا پیش از اجرایی شدن تحریم اتحادیه اروپا در ماه دسامبر، ذخیره‌سازی کنند.

طبق داده‌های بلومبرگ، این محموله‌ها بیشتر از هند یا چین سر در می‌آورند. بنابراین، تحلیلگران می گویند که محموله‌های ترکیبی روسیه به این کشورها احتمالاً پس از فاش شدن مقصد آنها، رکورد قبلی امسال را خواهد شکست.

صادرات کلی نفت خام روسیه نیز در دوره گزارش شده افزایش یافت و به طور میانگین از 3 میلیون بشکه در روز فراتر رفت که بالاترین حجم صادرات نفت روسیه از اواسط ماه اوت محسوب می‌شود.

با این حال، طبق گزارش ها، تحویل نفت روسیه به ترکیه در سال جاری میلادی به بالاترین سطح خود رسیده است.