اقتصاد تعاون، کارآمد ترین الگوی حل مشکل اشتغال پایدار در کشور است- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهدی مسکنی، معاون امورتعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست سراسری زیست‌بوم ملی اشتغال اظهار کرد: 2 معاونت امور تعاون و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم تعامل و همکاری گسترده با هدف توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در کشور داشته‌اند.

وی مردم را محور اصلی اشتغال‌آفرینی در دولت سیزدهم عنوان کرد و افزود: در این مسیر از ظرفیت‌های سازمان های مردم نهاد، مساجد، هیئت‌های مذهبی و گروه‌های جهادی استفاده خواهیم کرد.

مسکنی از امضای تفاهم‌نامه همکاری 2 معاونت امور تعاون و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با هدف ایجاد و تقویت تعاونی خدمات اشتغال و کاریابی «پایگاه مردمی اشتغال‌آفرین» خبر داد و افزود: در مرحله اول به عنوان الگوسازی این طرح در قالب 30 تعاونی در استان‌های تهران، هرمزگان، آذربایجان‌غربی، خوزستان، گلستان و خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود.

معاون امور تعاون تصریح کرد: اتصال نیروی کار ماهر به کارفرما از طریق تعاونی کاریابی از اهداف مهم این طرح به شمار می‌رود.

وی توسعه بخش تعاون در سطح استان‌ها، کاهش تصدی‌گری دولت، مردمی‌کردن اقتصاد و ایجاد اشتغال پایدار با الگوی تعاون را از رویکردهای اصلی معاونت امور تعاون عنوان کرد و گفت: اقتصاد تعاون، کارآمد‌ترین الگوی حل مشکل اشتغال پایدار در کشور است

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2798935