اقتصاد جهانی در آستانه شوک های بسیار شدید است- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2813469وی همچنین گفت که بازارها طوری آموزش دیده‌اند که انتظار پول آسان از بانک های مرکزی داشته باشند و “اثر نادرست” آن این بوده است که “بخش قابل توجهی از فعالیت های مالی جهانی” به مدیریت دارایی ها، سهام خصوصی و صندوق‌های پوشش ریسک و و دیگر موسسات که کمتر تحت نظارت هستند، سرازیر شود.

الاریان، مشاور ارشد اقتصادی مؤسسه آلیانز و مدیر عامل سابق شرکت بانفوذ در بازار اوراق قرضه موسوم به پیمکوPIMCO ، در تفسیری برای مجله فارن افرز نوشت که ترکیبی از فشارها بر عرضه، سیاست انقباضی بانک مرکزی و شکنندگی بازار همگی بر رشد اقتصادی تاثیر می‌گذارند.

الاریان نوشت: به طور خاص سه روند جدید به چنین تحولی اشاره می‌کنند و احتمالاً نقش مهمی در شکل‌دهی به نتایج اقتصادی در چند سال آینده خواهند داشت: حرکت از تقاضای ناکافی به سمت عرضه ناکافی به‌عنوان یک عامل بزرگ عقب‌نشینی برای رشد طی چندین سال، پایان نقدینگی بی حد و حصر بانک های مرکزی و شکنندگی فزاینده بازارهای مالی.

وی معتقد است: این تغییرات به توضیح بسیاری از تحولات اقتصادی غیرعادی چند سال اخیر کمک می‌کند، و احتمالاً با افزایش تکرار و شدت شوک‌های (اقتصادی)، عدم اطمینان بیشتری در آینده ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، محمد الاریان هشدار داد اگرچه این تمایل وجود دارد که مشکلات اقتصادی موقتی و برگشت پذیر پیش‌بینی شوند، اما این بار جهان به سمت یک تغییر اقتصادی و مالی عمیق به جای یک رکود دیگر پیش می‌رود.

الاریان همچنین از فدرال رزرو (بانک مرکزی) آمریکا به ویژه به دلیل کندی در تشخیص تأثیر مخرب تورم بر اقتصاد و سپس افزایش شدید نرخ بهره برای جبران زمان از دست رفته انتقاد کرد.

این اقتصاددان همچنین هشدار داد که تغییرات اشاره شده بر افراد، شرکت ها و دولت ها از نظر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، تأثیر خواهند گذاشت.