امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان نقشه برداری کشور و سازمان فضایی ایران- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تسنیم

پایان این نشست مقرر شد، طی روزهای آینده دو سازمان نماینده های خود را جهت شروع کار معرفی کرده و ماهانه گزارشی در خصوص روند کار تهیه گردد.

از مفاد این تفاهم نامه می توان به همکاری طرفین در زمینه های گوناگون همچون تولید و به­‌روز­رسانی اطلس های ملی، تولید سامانه های کاربردی و خدمات الکترونیک، تبادل انواع نقشه و داده­‌های مکانی و تولید محصولات با ارزش افزوده، اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور، طی نشست فیمابین با حضور روسای سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور و سازمان فضایی ایران، روز دوشنبه مورخ 1402/04/12 در دبیرخانه شورای عالی فضایی، تفاهم نامه همکاری امضا شد. براساس این تفاهم نامه نقشه‌‌های پوششی از کشور با استفاده از تصاویر خیام و سایر محصولات ارزش افزوده مبتنی بر ظرفیت های تخصصی این دو سازمان فنی تهیه خواهد شد.

روسای دو سازمان ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه بر عملیاتی شدن مفاد آن و آغاز تبادل اطلاعات مربوطه تاکید نمودند. روند پیشرفت پیگیری ایجاد کتابخانه طیفی با تولیت سازمان فضایی ایران در قالب کارگروه ذیل کمیسیون معین شورای عالی نقشه­‌برداری و همکاری در تکمیل زیر ساخت ملی داده مکانی نیز از موضوعاتی بود که پایش و پیگیری شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2920364