امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان نقشه برداری کشور و سازمان فضایی ایران- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور، طی نشست فیمابین با حضور روسای سازمان­ نقشه­‌برداری­‌کشور و سازمان فضایی ایران، روز دوشنبه مورخ 1402/04/12 در دبیرخانه شورای عالی فضایی، تفاهم نامه همکاری امضا شد. براساس این تفاهم نامه نقشه‌‌های پوششی از کشور با استفاده از تصاویر خیام و سایر محصولات ارزش افزوده مبتنی بر ظرفیت های تخصصی این دو سازمان فنی تهیه خواهد شد.

پایان این نشست مقرر شد، طی روزهای آینده دو سازمان نماینده های خود را جهت شروع کار معرفی کرده و ماهانه گزارشی در خصوص روند کار تهیه گردد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2920364

روسای دو سازمان ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه بر عملیاتی شدن مفاد آن و آغاز تبادل اطلاعات مربوطه تاکید نمودند. روند پیشرفت پیگیری ایجاد کتابخانه طیفی با تولیت سازمان فضایی ایران در قالب کارگروه ذیل کمیسیون معین شورای عالی نقشه­‌برداری و همکاری در تکمیل زیر ساخت ملی داده مکانی نیز از موضوعاتی بود که پایش و پیگیری شد.

از مفاد این تفاهم نامه می توان به همکاری طرفین در زمینه های گوناگون همچون تولید و به­‌روز­رسانی اطلس های ملی، تولید سامانه های کاربردی و خدمات الکترونیک، تبادل انواع نقشه و داده­‌های مکانی و تولید محصولات با ارزش افزوده، اشاره کرد.