امکان آتش سوزی دوباره در جنگل های زاگرس وجود دارد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی درباره دلیل آتش سوزی جنگل های مریوان گفت: دلیل آتش سوزی جنگل های مریوان دقیقاً مشخص نیست و اکنون نمی توانیم بگویم که این آتش سوزی به صورت عمدی یا سهوی انجام شده است اما این دست آتش سوزی ها به طور معمول سهوی است.

معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی کشور ادامه داد: برای همین منظور از قبل در استان آمادگی لازم برای مقابله با اطفا حریق را داشتیم به همین منظور توانستیم ظرف مدت سه روز بر آتش سوزی مریوان فائق آییم.

وی تصریح کرد: امکان آتش سوزی دوباره در جنگل‌های مریوان و حتی سایر مناطق زاگرس وجود دارد زیرا هوا بسیار گرم است و پوشش علفی خشک شده کف زمین بسیار غنی است، بنابراین می توانیم دوباره شاهد چنین آتش سوزی باشیم؛ به همین منظور نیروی‌های ما در منطقه در حالت آماده باش قرار دارند.

وی اظهار داشت: نیاز به تجهیزات خیلی بیشتری داریم اما همه دستگاه ها از جمله بسیج، سپاه، نیروهای مردمی و استانداری در این زمینه ما را بسیار یاری رساندند.

دلیل آتش سوزی جنگل های زاگرس

آتش سوزی جنگل ها و مراتع , سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ,

شعبانیان با اشاره به اینکه هر گونه  رها سازی هرگونه کبریت یا ته سیگار در جنگل می تواند منجر به آتش سوزی شود؛ گفت: امسال در فصل بهار بارندگی مناسبی داشتیم و پوشش علفی متراکمی در سطح جنگل ایجاد شد بنابراین شرایط برای آتش سوزی در تابستان فراهم آمد زیرا در فصل تابستان این علف ها خشک می‌شود و شرایط مناسبی برای آتش سوزی ایجاد می‌شود.

نیروهای منابع طبیعی در زاگرس در حالت آماده باش قرار گرفتند

شعبانیان اظهار داشت: نیروی‌های سازمان منابع طبیعی در سراسر زاگرس  با تجهیزات خود در حالت آماده باش قرار گرفته اند تا درحد توان خود برای هرگونه آتش سوزی احتمالی اقدام کنند.

نقی شعبانیان معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره میزان آسیب دیدن جنگل‌های مریوان از آتش سوزی اخیر اظهار داشت: بر اساس بررسی های به عمل آمده بیش از 90 درصد آتش سوزی منطقه سطحی بوده و به درختان آسیبی وارد نشده است؛ در آتش سوزی اخیر عمدتاً پوشش علفی سطح جنگل دچار آتش سوزی شده است.

  انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2936646