امکان سرعت دهی به طرح نهضت ملی مسکن با وجود 1500 تعاونی- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم

وی زیباسازی، تأمین و تقویت زیرساخت‌ها در طرح نهضت ملّی مسکن را ضروری دانست و ادامه داد: در اجرای طرح‌های زیباسازی فضاهای شهری باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «مهدی مسکنی» معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح 486 واحدی منطقه گله‌ بن شهرستان ساری با اشاره به ساخت 2 میلیون و 2200 هزار واحد مسکن در شش‌سال اخیر گفت: 1500 تعاونی مسکن در ایران وجود دارد که عمدتاً موفق هستند و می‌توانند روند اجرای طرح نهضت ملّی مسکن را سرعت بخشند.

استاندار مازندران از حمایت دولت از انبوه‌سازان خبر داد و افزود: محدودیت زمین نباید سرعت ساخت‌و‌ساز مسکن را کُند نماید و باید با تعامل، همراهی و همکاری همه دستگاه‌های متولی روند ساخت مسکن در استان شتاب پیدا کند.

وی با بیان اینکه تاکنون 372 هکتار زمین برای 22190 متقاضی طرح نهضت ملّی مسکن در استان تأمین شده است، گفت: سهمیه مازندران از اجرای طرح نهضت ملّی ساخت 4 میلیون مسکن، 155 هزار و 800 واحد مسکونی است.

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها در اجرای طرح‌های ملّی سهیم هستند، تأمین مسکن را یکی از همان طرح‌‌ها دانست که دولت تلاش می‌کند تا بتواند آن را در اسرع وقت به سرانجام برساند.


منبع: https://tn.ai/2924936

مسکنی از مشارکت ساخت 400 هزار واحدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: کاهش سود بانکی و افزایش سهم تسهیلات از اقدامات مؤثر دولت در اجرای این طرح است.

«محمودحسینی پور» استاندار مازندران هم در این مراسم گفت: دستگاه‌های دولتی موظف هستند پیش از اینکه ما به سراغ آن‌ها برویم خود زمین‌هایی را که مناسب ساخت مسکن هستند را در اختیار اجرای طرح‌های ساخت مسکن قرار دهند.

حسینی‌پور، بافت فعلی مرکز استان را مناسب ندانست و گفت: بافت‌های فرسوده شهری هرچه سریع‌تر باید متولد شوند و چهره‌ای مناسب برای مرکز استان شکل گیرد.