انتظار کارگران برای ابلاغ حق مسکن 650 هزار تومانی- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم

 


منبع: https://tn.ai/2787926

ابوی بیان کرد: نامه رئیس مجلس تنها عمل به وظیفه قوه مقننه در زمینه نظارت بر اجرای قانون بود. دولت باید به‌زودی اجرای مصوبه 650هزارتومانی را ابلاغ کند.

 وی ادامه داد:حق مسکن 650 هزار تومانی کمکی به شرایط مسکن کارگران نمی کند. اما در شرایط دشوار زندگی کمک هزینه است.  در صورتی که دولت به زودی اصلاحیه مصوبه حق مسکن را ابلاغ کند, کارگران حدود 6 ماه از کارفرما ماهیانه 100 هزار تومان طلب دارند. چرا که اکنون در تمام مجموعه های تحت پوشش وزارت کار حق مسکن 550 هزار تومان واریز می شود که این رقم طبق مصوبه ی پایان سال 1400 در شورای عالی کار باید 650 هزار تومان باشد.

انتهای پیام/

وی گفت: رقم حق مسکن چشمگیر نیست و حتی هزینه کارمزد مشاور املاک را هم برای کارگر پوشش نمی‌دهد و به‌عنوان یک کمک‌هزینه مطرح است. عمده تمرکز شورای‌عالی کار روی حقوق و معیشت است و ما هنوز از نقطه مطلوب برای کارگر که در وضع اقتصادی موجود یک زندگی آبرومندانه و در رفاه داشته باشد، فاصله داریم.اما با افزایش 57 درصدی دستمزد 1401 امید به کار در کارگران افزایش یافت و ماندگاری آنها در مشاغل زیاد شد.

هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، بااشاره به حق مسکن 650 هزار تومانی گفت: کارگران منتظر ابلاغ مصوبه 650هزار تومانی حق مسکن خود از دولت هستند.این مصوبه طبق مصوبه شورای‌عالی کار باید از فروردین ماه اجرا شود. دولت به‌زودی باید مصوبه جدید را ابلاغ کند. پس از ابلاغ کارفرمایان باید عقب‌ماندگی مزدی را به کارگران بپردازند.