انتقال 26 هزار زائر اربعین به نجف توسط هواپیمایی آتا- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2950389

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سهیل قیاسی اظهار کرد:‌ تا آخر امشب در مجموع 25 هزار و 605 زائر اربعین حسینی توسط هواپیمایی آتا به نجف اشرف منتقل می‌شوند.

قیاسی با اشاره به برنامه‌ریزی هواپیمایی آتا برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین، گفت:‌ مالک هواپیمایی آتا در بحث پروازهای اربعین می‌گوید به صرفه اقتصادی آن نگاه نمی کنم؛ یکسال برای خودم کار کرده‌ا‌م، این یک ماه را برای امام حسین (ع) کار می‌کنم.

وی افزود: با احتساب پروازهای برنامه‌ای و فوق‌العاده تا 20 شهریور 55 هزار و 814 زائر به نجف منتقل خواهند شد. البته احتمال برقراری پروازهای فوق‌العاده بیشتر وجود دارد که در این صورت تعداد جابجایی زائران افزایش می‌یابد.

مدیرعامل هواپیمایی آتا با اشاره به این‌که امسال نیز پس از آتا، هما در رده دوم بیشترین سهم از جابجایی زائران اربعین حسینی قرار دارد، یادآور شد: علاوه بر تهران از 8 شهر دیگر از جمله اراک، شیراز، اصفهان، اردبیل،‌ارومیه، رشت و تبریز به نجف پرواز داریم.

وی با اعلام این‌که بیشترین جابجایی زائران اربعین مربوط به هواپیمایی آتاست، تصریح کرد: سال گذشته هواپیمای آتا با 32180 نفر رتبه اول جابجایی پروازهای اربعین را به دست آورد. پس از ما هواپیمایی معراج و در رده سوم نیز ایران‌ایر قرار گرفت.