اوکراین اتحادیه اروپا و لهستان را به دلیل محدودیت های تجاری محکوم کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

این سخنگو همچنین مدعی شد که کی‌یف همه مجوزهای قانونی را برای ازسرگیری فوری صادرات خود به لهستان، رومانی، مجارستان، اسلواکی و بلغارستان و ادامه ترانزیت بدون وقفه تمام محصولات اوکراینی به کشورهای دیگر در داخل و خارج از اتحادیه اروپا را دارا می‌باشد.

رومانی این ممنوعیت واردات را اعمال نکرد، اما خواستار اقدام بروکسل برای آزادسازی این منطقه از کالاهای اوکراینی شد.

نیکولنکو تأکید کرد که اوکراین این محدودیت‌ها را “کاملاً غیرقابل قبول” می‌داند.

وی افزود: وزارت خارجه اوکراین از شرکای خود (در اتحادیه اروپا) خواست با حفظ روحیه همبستگی، راه‌حلی متوازن بر اساس قوانین اتحادیه اروپا و توافقنامه انجمن پیدا کنند.

در اوایل ماه جاری میلادی، لهستان، مجارستان، اسلواکی و بلغارستان به‌منظور حمایت از بازارهای داخلی خود که مملو از محصولات ارزان شده است، واردات محصولات کشاورزی از اوکراین را به‌طور یکجانبه ممنوع کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مقامات اوکراین با محکوم کردن محدودیت‌های مربوط به واردات محصولات کشاورزی این کشور به اتحادیه اروپا یادداشت‌های اعتراضی خود را به سفارت‌های لهستان و اتحادیه اروپا در کی‌یف ارسال کردند.

این اقدام اوکراین روز شنبه توسط اولگ نیکولنکو، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در یک پست فیس‌بوکی اعلام شد.

کمیسیون اروپا و پنج کشور عضو روز جمعه، پس از دو هفته بحث، به توافقی دست یافتند که شامل جایگزینی ممنوعیت‌های فردی هر کشور برای واردات اوکراین با “اقدامات حفاظتی اضطراری” برای چهار کالای اصلی غلات یعنی گندم، ذرت، کلزا و دانه‌های آفتابگردان می‌شود.

وی نوشت: این گونه محدودیت‌ها، به هر دلیلی، با توافقنامه انجمن اوکراین و اتحادیه اروپا و اصول و هنجارهای بازار واحد اتحادیه اروپا مطابقت ندارد.

انتهای پیام/+


منبع: https://tn.ai/2887454