اوکراین میلیاردها دلار به بودجه نظامی خود اضافه کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

این افزایش بودجه پس از آن صورت می گیرد که یاروسلاو ژلزنیاک، نماینده پارلمان اوکراین در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرده بود که این کشور کل بودجه سالانه خود را در درگیری نظامی با روسیه هزینه کرده است، در حالی که الکساندر رودنیانسکی، دستیار رئیس جمهور اوکراین نیز اظهار داشت که اوکراین اکنون برای بقای بودجه خود بین چهار تا پنج میلیارد دلار در ماه نیاز دارد.

بر اساس این گزارش، دولت اوکراین پیش از این کار روی اجرای رویه‌های بودجه ای برای استفاده از بودجه اضافی برای بخش‌های دفاعی و امنیت ملی این کشور را آغاز کرده بود.

ارقام بودجه جدید روز پنجشنبه در وب‌سایت پارلمان اوکراین (رادا) منتشر شد و نشان می دهد که در مجموع 386.9 میلیارد گریونا (10.5 میلیارد دلار) به بخش‌های امنیت ملی و دفاع این کشور اختصاص خواهد یافت.

 


منبع: https://tn.ai/2795152

بخش عمده‌ای از این بودجه یعنی حدود 9.9 میلیارد دلار به وزارت دفاع اوکراین اختصاص خواهد یافت، در حالی که مابقی بین وزارت کشور، سرویس امنیتی، اداره اصلی اطلاعات، سرویس اطلاعات خارجی و سایر دستگاه‌ها تقسیم خواهد شد.

رودنیانسکی در مقاله‌ای که روز سه‌شنبه توسط گروه رسانه‌ای آلمانی فونکه Funke منتشر شد، اظهار داشت که کی‌یف انتظار دارد اتحادیه اروپا تقریباً نیمی از این مبلغ یعنی حدود 2 میلیارد دلار در ماه را پوشش دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، اصلاحیه‌های متعددی را برای بودجه سال 2022 این کشور ارائه کرده است که سقف استقراض داخلی و بدهی ملی دولت را بالاتر می‌برد و بودجه دفاعی را نیز به میزان میلیاردها دلار افزایش می‌دهد.

وی همچنین تاکید کرد که پس از انجام یک سری حملات روسیه به زیرساخت‌های انرژی اوکراین، این کشور نیاز به دریافت کمک‌های اضافی مانند لباس ضد حریق، برق اضطراری و ژنراتورهای دیزلی دارد.

رودنیانسکی گفت: ما معتقدیم که آلمان می‌تواند حدود 500 میلیون دلار در ماه را تقبل کند. دولت باید تلاش کند، حقوق بازنشستگی باید پرداخت شود.

انتهای پیام/