اگر در زندگی مشترک مخفی کاری می کنید بخوانید

شما موقع خارج شدن از منزل یا جدا شدن از همسرتان حس آزادی و آرامش می کنید. دقت کنید این امکان دارد به این علت باشد که شریک زندگی شما فرد درون گرا و اجتماعی ای نیست یا به علت این که شما با خودتان راحت نیستید. شاید شما در بیرون از منزل به علت مسئله ای دچار مشکل شده اید، ولی چنانچه این علت ها شامل حال شما نمی شود ، مسئله را قبول کنید که مشکلی در رابطه تان با همسرتان هست و شما با او حس راحتی نمی کنید .

نگران این هستید که قضاوت بشوید

– هیچ وقت اشتباهات گذشته را  وسط نکشید .

از خود سوال کنید چرا تا این حد با همسرم احساس راحتی نمی‌کنم که به او مسائل را بازگو کنم . با این حال چیزی برای مخفی کردن وجود ندارد. شما باید درمورد آنها به همسرتان خبر دهید. بهتر است بگذارید همسرتان کاملاً شما را ببیند و در جریان مسائل زندگیتان باشد . نگران طرز فکر و برخورد همسرتان نباشید. اطمینان داشته باشید که نظر منفی او از مخفی کاری شما بهتر است.

نفس کشیدن در نزد او برایتان دشوار است 

چگونه می شود که شما عاشقانه فردی را دوست داشته باشید و نخواهید که او را در آغوش بکشید ، ببوسید و یا کنار او بخوابید. این اتفاق افتاده که از خودتان بپرسید چرا من آنقدر با همسرم راحت نیستم که بتوانم بدون علت او را در آغوش بکشم یا دستانش را در خیابان بگیرم ؟ چنانچه شما از نزدیکی فیزیکی به همسرتان دوری می کنید و ذوقی برای آن ندارید و حتی خجالت می کشید ، بدانید که رابطه تان مشکلی دارد و شما با هم راحت نیستید . بنابراین باید برای آن چاره ای اندیشید.

شما نمیتوانید ارتباط چشمی با هم بر قرار کنید 

یکی از علامت هایی که شما با همسرتان راحت نیستید: شما می ترسید که مورد قضاوت قرار بگیرید. دو علت وجود دارد. یکی اینکه هیچ علتی برای این ترس وجود ندارد ، همسر شما فردی نیست که شما را قضاوت کند ولی شما هنوز می ترسید.

 


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/665700-%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%AF

– با خود فکر کنید آیا من سبب رنج همسرم شده ام ؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنها می گویند با همسرم راحت نیستم،از هم خسته می شوند و در پی راهکاری می گردند. ولی این موضوع عادی است. شما تنها باید نشانه ها را ببینید و از خودتان سوال کنید چرا با همسرم راحت نیستم. ناامید نشوید و برای بازسازی و درمان رابطه تان سعی کنید و یا کمک بگیرید .

اشخاص بسیاری با بغض و ناراحتی و حتی شرم زده گفته اند :‌« با همسرم راحت نیستم ، ما حتی نمی توانیم به چشم های هم نگاه کنیم ، ما همیشه نگاهمان را از همدیگر می دزدیم.» آن ها نمی دانند که ارتباط چشمی دقیقا یکی از علامت های راحتی افراد با هم است .

شما کارهایی را انجام می دهید که انجام آنها به همسر شما صدمه نمی رساند ولی شما برای نشان دادن آنها با همسرتان خجالت می کشید و یا می ترسید که به وسیله همسرتان قضاوت شوید. مثلا ، مواردی مثل آرایش نکردن و دیده شدن با چهره ای بدون آرایش ، حرف زدن از افکار و چیزی در ذهنتان می گذرد و یا به اشتراک گذاشتن نظرات خود با او ، همه این ها موضوعاتی هست که هرچند اول شما نسبت به آنها امکان دارد حس خجالت داشته باشید و از نشان دادنشان دوری کنید ، ولی همسر شما حق دیدن چهره واقعی و شخصیت حقیقی شما را دارد و این طور احساس راحتی شما با شوهرتان بیشتر می‌شود.

راه حل خانمی که شوهرش حرفاشو بهش نمیگه

«من با همسرم راحت نیستم زیرا همیشه باید حواسم به معاشرت باشد .»

راحت نبودن در کنار همسرتان می تواند رابطه را از بین ببرد. چنانچه حس می کنید که پیش از گفتن هر حرفی به همسرتان آن را از قبل مزه مزه می کنید و از گفتنش پشیمان می شوید ، شما با همسرتان راحت نیستید. یکی از مهم ترین راه های نزدیک شدن روابط و رسیدن به تفاهم ، صحبت کردن است . چنانچه شما نمی توانید از آنچه که حس می کنید برای همسرتان حرف بزنید ، قبل از نابودی رابطه تان حتما از یک مشاور کمک بگیرید .

راهکارهایی برای احساس راحتی با همسر

شما می گویید با همسرم راحت نیستم ، و ما از شما سوال می کنیم آیا در کنار همسرتان ، حس اضطراب می کنید؟ شما به منزل می روید و نزد همسرتان هستید. بعضی وقتها همه ما حس اضطراب می کنیم. ولی چنانچه شما در بیشتر وقتها که همسرتان حضور دارد دچار ناآرامی و اضطراب می شوید ، این علامتی است که باید جدی بگیرید .

اگر همسرم واقعا من را دوست دارد ، با دیدن چهره بدون آرایش من ، گریه کردنم یا شنیدن نظراتم هم به دوست داشتن ادامه می دهد و در غیر این صورت ، بهتر است که زودتر آگاه شود و تصمیمش را بگیرد. شما کنار پدر و مادر و خانواده تان خود حقیقی تان هستید . آنها شما را زمان خشم و گریه کردن دیده اند . چهره ژولیده و رنگ پریده تان را دیده اند ، بنابراین از خودتان بپرسید من کنار افراد خانواده ام از نشان دادن واقعیت هایم هراسی ندارم پس چرا با شوهر خود آنقدر راحت نیستم؟

شما نمی توانید در کنار هم سکوت کنید

هنگامی که با کسی راحت هستید ، می توانید برای تایم طولانی بدون حس نیاز به گفتگو بنشینید و سکوت کنید. بگذارید زمان هایی که کنار هم هستید، همسرتان تمرکز کند، در فکرهای خود غرق شود و احتیاجی به حرف زدن با شما نداشته باشد. کنار هم در سکوت کتاب بخوانید، رانندگی کنید و مناظر را تماشا می کنید، یا موقع غذا خوردن سکوت کنید.

و دوم اینکه شما می ترسید مورد قضاوت قرار بگیرید چون همسر شما حقیقتا فردی است که شما را قضاوت می کند. مهم نیست که چه می گویید و چه می کنید. شما حقیقتا زیر میکروسکوپ همسرتان هستید و با این زیر نظر بودن و قضاوت شدن حس راحتی نمی کنید و حق دارید. این وضعیت ناخوشایند است .

– نسبت به همسرتان ، انعطاف پذیر باشید.

دقت کنید که همه ی ما گاهی به احساس تنهایی احتیاج داریم ، و همه ی ما شخصیت های مستقل فردی هم داریم . چنانچه با همسرتان در یک منزل زندگی می کنید ، و او برای پیدا کردن سکوت و تنهایی خارج از منزل می ماند ، وقتش را در حیاط یا اتاق می گذراند و سعی میکند در محیطی که شما هستید نباشد ، به این علت است که شما به او احساس راحتی نمی دهید .

شما به او ابراز علاقه ی فیزیکی نمی کنید

– یک مشاور و فرد پشتیبان پیدا کنید.

« با همسرم راحت نیستم ، من حتی با دوستانم بهتر می توانم صحبت کنم .» برایتان جمله ی آشنایی است ؟ بسیاری از افراد حس می کنند که دوستانشان برای هم صحبتی و بی پرده معاشرت کردن ، موارد بهتری هستند .

در این وضعیت بیشتر شما در همه ارتباطات اجتماعی تان این مشکل را دارید و در کنار همسرتان به عنوان نزدیک ترین و مهم ترین شخص زندگی تان این مسئله دو برابر می شود . باید بدانید که شما احتیاج دارید که اعتماد به نفستان را بیشتر کنید و حتی از یک مشاور کمک بگیرید. شما با همسرتان راحت نیستید چون با خودتان راحت نیستید.

– شما هم از ناراحتی هایتان بگویید .

زندگی مشترک

– به همسرتان بگویید که میخواهید برای برطرف کردن مشکلات سعی کنید.

نیازی نیست در هر زمان صددرصد حس آرامش و راحتی کنید و چنانچه تنها چند ماه است که رابطه تان را آغاز کرده اید، به هیچ عنوان ممکن نیست که بتوانید در هر موقعیتی حس راحتی کنید و به وجود آمدن این احساس راحتی وقت می برد.

مخفی کاری میکنید

شما در نخستین برخوردتان با فردی راحت نیستید که زمان زیادی به چشمان فرد خیره شوید . چنانچه به سختی بیش از پنج ثانیه در چشمان همسرتان نگاه می کنید ، احتمالا با او احساس راحتی نمی کنید . این اغلب علامت آن است که شما چیزی را از او مخفی کرده اید یا قادر نیستید درمورد حس واقعی تان حرف بزنید و از ترس و شرم است که نمی توانید ارتباط چشمی برقرار کنید .

شما نمی توانید با همسرتان راحت حرف بزنید

چنانچه مسئله خاصی را از همسرتان مخفی می کنید ؛ عادتهای خرید کردنتان ، قبضها و موجودی کارت اعتباری ، دوستی خاص یا مسائل خاصی که در زندگی تان وجود دارد، امکان دارد شما با همسرتان راحت نباشید. امکان دارد عادت شما به خرید کردن ، یا یکی از دوستانتان موضوعاتی باشند که همسر شما از آنها خوششان نمی آید.

این مشکل همسر شما است و شما نمی توانید آن را برطرف کنید. هرچند امکان دارد تلاش کنید با آن سازگار شوید. ولی همسر شما باید به کمک یک مشاور این عادت بر طرف کند. چون کم کم سبب سرخوردگی ، کمبود اعتماد به نفس و افسردگی شما می گردد . برای خودتان ارزش قائل شوید .

خودتان را حذف می کنید

«من با همسرم راحت نیستم چون او همه شخصیت و رفتارهای من را همیشه قضاوت می کند .»