ایجاد 48هزار شغل در مشاغل خرد و کوچک در سال جاری

وی افزود: سال گذشته 100هزار شغل و در سال جاری بیش از 48هزار شغل به واسطه تسهیلات این صندوق ایجاد شده است. در سال 1401بیش از 33درصد تسهیلاتی که صندوق کارآفرینی امید پرداخت کرده، مختص بانوان بوده است.

کسب و کارهای کوچک و متوسط (SME) بخش جدایی ناپذیری از هر اقتصاد هستند. آن ها نقش مهمی در ایجاد اشتغال، نوآوری و رشد اقتصادی ایفا می کنند. در سراسر جهان، SME ها بیش از نیمی از مشاغل خصوصی را تشکیل می دهند و حدود دو سوم اشتغال را در بخش خصوصی ایجاد می کنند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3027966

هادی آقابابایی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تأکید برهمت صندوق بر پرداخت تسهیلات اشتغالی گفت: در راستای تاکید رییس جمهور بر ایجاد اشتغال از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بیش از 11 هزار میلیارد تومان تسهیلات در جهت حمایت از کسب‌وکارها پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: صندوق کارآفرینی امید حامی کسب‌وکارهای خرد و کوچک است و نگاه ویژه‌ای به حوزه بانوان دارد. اکنون در یکی از روستاهای مرزی ایران و پاکستان توسط این صندوق کارآفرینی انجام شده است. در این روستا پرورش زنبور عسل صورت می‌گیرد که شاید از چشم خیلی‌ها دور باشد؛ اما صندوق کارآفرینی این کار را انجام داده است

بابایی تاکید کرد: تفاهمنامه‌ همکاری معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری با صندوق کارآفرینی امید امروز با معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری به امضا می‌رسد، مسیر حمایت از کسب و کارها و اشتغال حوزه بانوان، خصوصاً بانوان و زنان سرپرست خانوار را تسهیل می‌کند. بر اساس این تفاهمنامه در این روز مبارک قدم کوچکی را در حمایت از حوزه اشتغال بانوان برداریم.

به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم؛کسب ‌و کارهای خرد و کوچک، نماینده 70 تا 95 درصد کسب ‌و کارها و بیش از 50 درصد اشتغال در سراسر جهان هستند. جهان تا سال 2030 به 600 میلیون شغل نیاز خواهد داشت و همین امر، اهمیت و توجه به کسب ‌و کارهای خرد و کوچک را برای دولت‌ها دوچندان کرده است.

پرداخت 11همت تسهیلات برای حمایت از کسب‌وکارهای خرد در دولت سیزدهم

در ایران نیز SME ها نقش مهمی در اقتصاد ایفا می کنند. طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، در حال حاضر بیش از 90 درصد از واحدهای اقتصادی فعال در ایران جزء SME ها هستند و این واحدها بیش از 70 درصد از اشتغال کشور را ایجاد کرده اند.