ایران 9 میلیون دلار کاتالیست به روسیه صادر کردایران 9 میلیون دلار کاتالیست به روسیه صادر کرد

روس‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2970931

وی با اشاره به ملاقات وزیر نفت و معاون نخست‌وزیر روسیه به‌عنوان رؤسای طرف‌های ایرانی و روس کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور در مسکو، اظهار کرد:‌ در این دیدار، طرف‌ها درباره محورهای نشست آینده این کمیسیون که قرار است ماه آینده میلادی (آبان – آذر 1402) در تهران برگزار شود، تبادل‌نظر کردند.

اسدزاده یادآور شد:‌ در سفر وزیر نفت به مسکو، درخواست‌هایی از شرکت‌های روس برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران دریافت کردیم که در حال پیگیری هستند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، احمد اسدزاده، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت اظهار داشت: ارزش صادرات کاتالیست‌ها به روسیه پارسال 8 میلیون دلار بود که تبادلات امسال گویای روند رو به رشد صادرات این محصولات ایرانی به روسیه است.  

روسیه در مطالعات توسعه 3 میدان نفتی ایران مشارکت می‌کند

مذاکرات جدی درباره قطب گازی

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: وزیر نفت در سفر به مسکو مذاکرات جدی با موضوع تبدیل ایران به قطب گازی انجام داد، این مذاکرات در حالی انجام شد که تبادل هیئت‌های کارشناسی دو کشور با هدف تحقق ایده ایجاد قطب گازی ادامه دارد.

وی با اشاره به مذاکرات وزیر نفت در حاشیه مجمع بین‌المللی «هفته انرژی روسیه» با الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه و برخی مدیران ارشد صنایع نفت و گاز روسیه گفت:‌ طرف‌ها در این مذاکرات درباره مشارکت روسیه در مطالعات توسعه سه میدان نفتی ایران تبادل‌نظر کردند.