بازارگردانی مطلوب بانک مرکزی در بازار سکه- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم


حسن محمدی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در دومین روز معاملات اوراق سلف سکه بانک مرکزی در بورس کالا شاهد بازارگردانی هوشمندانه بانک مرکزی بودیم به طوریکه پس از تعادل معاملات اوراق سلف سکه، قیمت ها در بازار آزاد و گواهی های سپرده سکه نیز در مسیر کاهشی قرار گرفت. 

محمدی افزود: در 30 دقیقه ابتدایی معاملات امروز اوراق سلف سکه بانک مرکزی در بورس کالا و با توجه به آنکه عملیاتی بازارگردانی بانک مرکزی در دقایق نخست بازار آغاز نشده بود، شاهد جولان قیمت های غیرمنطقی و هیجانی بر تابلوی معاملات بودیم تا جایی که قیمت سکه بانک مرکزی به مرز 16 میلیون و 600 هزار تومان نیز رسید اما به محض آغاز عملیات بازارگردانی بانک مرکزی، قیمت ها به روال منطقی برگشت و با کاهش 800 هزار تومانی به محدوده 15 میلیون و 800 هزار تومان رسید. 

محمدی افزود: روند کاهشی بهای اوراق سکه بانک مرکزی به گونه ای شد که نرخ ها در بازار گواهی سپرده سکه بورس نیز تحت تاثیر قرار گرفت و قیمت سکه خزانه بانک رفاه در محدود 15 میلیون و 800 هزار تومان معامله شد.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: امروز شاهد قدرت نمایی بازارگردانی در معاملات سکه و اثرگذاری آن در بازار آزاد و سکه های بورسی بودیم به نحویکه به جای دخالت های دستوری در بازار، تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد. 

محمدی گفت: در معاملات روز نخست اوراق سلف بانک مرکزی نیز قیمت سکه 15 میلیون و 875 هزار تومان کشف شد و علاقمندان باید بدانند که در این بازار هر 100 ورقه گواهی سکه بانک مرکزی معادل یک سکه طلای تمام بهار آزادی طرح جدید است.

او در پایان اظهار داشت: از امروز که معاملات ثانویه اوراق سلف سکه بانک مرکزی آغاز شده است به مدت 6 ماه همه مردم می‌توانند این اوراق را بخرند و در بازار ثانویه به صورت لحظه ای با نرخ روز بازار بفروشند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2801727