با این روش ها همیشه لوازم و خانه شما خوشبو است

اگر به رایحه ی دلخواه خود دست پیدا نکردید، نسبت ها را افزایش دهید. شما می توانید بین 10 تا 15 قطره روغن های ضروری مختلف را به دیفیوزر اضافه کنید.

5- قهوه

بطور کلی اگر به دنبال خنثی سازی بوی محیط هستید، می توانید از گزینه های زیر بعنوان جاذب بو استفاده کنید:

یک شیشه ضد نفوذ هوا

خاک گربه: خاکی که برای نگهداری گربه های خانگی استفاده می شود، می تواند گزینه ی ایدآلی برای خنثی کردن بوهای نامطبوع محیط باشد.

رایحه ی آرامبخش: سه ​​قطره رزماری، دو قطره اسطوخودوس، دو قطره آب پرتقال، یک قطره نعناع فلفلی.

دو عدد لیموترش سبز

بجای آن بهتر است کمی خلاقیت بخرج دهید و از خوشبوکننده های خانگی استفاده کنید. در این مطلب روش درست کردن خوشبوکننده های طبیعی هوا به ساده ترین شکل ممکن و با حداقل هزینه به شما آموزش داده می شود. بنابراین اگر به دنبال یک راه طبیعی و آسان برای رفع بوی بد خانه تان هستید، این مطلب را از دست ندهید.

خوشبو کننده خانگی

طرز ساخت:

اگر میخواهید از جوش شیرین استفاده کنید، حدود یک فنجان جوش شیرین را در یک کاسه بریزید و آن را در نزدیکی محل بوی بد خانه قرار دهید. اگر کل خانه بو است، در هر اتاق یک کاسه بگذارید! اینکار بوهای بد خانه را جذب می کند اما سعی کنید پس از مدتی آنها را تعویض کنید. ما توصیه می کنیم هر یک تا دو روز یکبار آن را عوض کنید.

 


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/667411-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%B4%D8%A8%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

ترکیبات مورد نیاز:

سرکه: همانطور که گفته شد، برای خنثی سازی بوی بد خانه، می توانید سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و در اطراف خانه خود اسپری کنید.

پرتقال را در اتاق مورد نظر خود قرار دهید. وقتی پرتقال خشک می شود، عطر و بوی خوبی آزاد می کند و موجب معطر شدن فضای خانه می شود.

هنگامی که آب شروع به جوش آمدن کرد، حرارت را کم کنید و اجازه دهید با شعله ی ملایم کمی بجوشد. درب قابلمه را نگذارید.

قرار دادن این گیاهان در محیط خانه، قطعا تاثیر زیادی در تصفیه ی هوای محیط دارد.

8- پوماندرهای معطر

خوب تکان دهید.

آن را در اطراف خانه اسپری کنید.

10- اسپری اسطوخودوس

یک ظرف شیشه ای درب دار

این خوشبوکننده ی نعناع رایحه ی بسیار قوی و معطر دارد و می تواند در نقاط مختلف خانه بویژه آشپزخانه مورد استفاده قرار بگیرد.

2- خوشبوکننده تابستانی

برای ساخت این اسپری، به مواد زیر نیاز دارید:

سه چهارم فنجان آب

برای درست کردن خوشبوکننده با رایحه ی زنجبیل، به ترکیبات زیر نیاز دارید:

لیموها را برش دهید و تمام مواد را مانند مرحله ی قبل، در قابلمه بجوشانید. پس از سرد شدن محلول، می توانید آن را در ظرف شیشه ای بریزید و تا زمانی که رایحه دارد، استفاده کنید.

3- خوشبوکننده ی زنجبیلی

10 قطره روغن ضروری پرتقال

لیمو

چند پرتقال تازه و سفت بردارید.

یک شیشه درب دار

یک قابلمه

یک تکه ریشه زنجبیل

رایحه ی زنجبیلی: سه قطره پرتقال، دو قطره زنجبیل، دو قطره دارچین.

خوب مخلوط کنید و سپس در آب پاش بریزید.

10 قطره روغن ضروری اسطوخدوس

سه چهارم قابلمه را آب بریزید و اجازه دهید به جوش بیاید.

حتی می توانید یک دسته گل طبیعی با گیاهان تازه بریده شده ای مانند شمعدانی، نعناع، رزماری یا اسطوخودوس تهیه کنید. گلها یا گیاهان را به صورت دسته های کوچک گره بزنید و آنها را در اطراف خانه قرار دهید.

7- گیاهان آپارتمانی

ترکیبات مورد نیاز:

جوش های صورت

نان: قرار دادن چند برش نان در یخچال، می تواند به جذب بوی آن کمک کند.

گیاهان خانگی مزایای بسیار زیادی دارند که یکی از آنها تصفیه کردن هوای خانه است. برخی از گیاهان تصفیه کننده هوا عبارتنداز:

  • گیاه عنکبوتی
  • دراسنا
  • پوتوس
  • فوفل (نخل هندی)
  • گل داوودی
  • بامبو
  • پیچک انگلیسی
  • فیکوس
  • آگلونما
  • اسپاتی فیلوم

برخی از ترکیباتی که می توانید در دیفیوزر استفاده کنید، عبارتنداز:

یک قابلمه

دستگاه تصفیه هوا: این گزینه نسبت به موارد دیگر کمی گران تر است، اما در جذب بو و سایر آلاینده های مضر هوا بسیار عالی عمل می کند.

تمام مواد را در یک بطری اسپری بریزید و مخلوط کنید.

آیا می دانید که قهوه یک خوشبو کننده طبیعی است؟ اگر بوهای عجیبی در خانه استشمام می کنید، از دانه های معطر قهوه کمک بگیرید. شما می توانید دانه های قهوه را آسیاب یا دم کنید تا بوهای نامطبوع محیط را جذب کند و رایحه ای دلنشین در فضای خانه ی شما پراکنده شود. قهوه برای از بین بردن بوی غذا از آشپزخانه نیز بسیار خوب عمل می کند.

سه چهام فنجان آب

در صورت استفاده از سرکه، 4 قسمت آب را با یک قسمت سرکه سفید ترکیب کنید و در یک بطری اسپری بریزید. سپس آن را دور تا دور اتاق اسپری کنید. در ابتدا ممکن است متوجه بوی سرکه شوید اما این بو به سرعت از بین می رود. سرکه به طور طبیعی بوها را خنثی می کند و عملکردی مشابه جوش شیرین دارد.

بهترین جاذب های طبیعی بو کدامند؟

یک قاشق چایخوری عصاره ی وانیل

شما می توانید چند کاسه قهوه تازه آسیاب شده را در اتاق هایی که بوی بد می دهند، قرار دهید. همچنین می توانید قبل از قرار دادن کیسه ی پلاستیکی در سطل زباله، مقداری قهوه در ته سطل بریزید تا از تولید بوهای نامطبوع جلوگیری شود.

6- گلهای طبیعی

محلول را در بطری بریزید و در یخچال قرار دهید. می توانید تا چند روز از این محلول بصورت اسپری استفاده کنید و زمانی که احساس کردید، رایحه ی لیمو و نعناع آن کم شده، مجددا مراحل را تکرار کنید.

پس از خنثی کردن بوهای محیط، باید به سراغ ساخت اسپری های خوشبو کننده باشید. راه های متنوعی برای ساخت این خوشبو کننده های طبیعی وجود دارد که بر حسب سلیقه ی خود می توانید آنها را انتخاب کنید:

1- خوشبوکننده ی نعناع

ترکیبات مورد نیاز:

به گزارش اقتصاد آنلاین، بهترین راه برای از بین بردن بوی بد خانه، استفاده از خوشبوکننده های هوا است. خوشبوکننده های موجود در فروشگاه ها، همیشه بهترین گزینه برای از بین بردن بوی بد خانه نیستند چون ممکن است حاوی مواد شیمیایی باشند که برای شما یا محیط زیست مضر هستند.

لیموترش ها را ورقه ورقه کنید و در قابلمه قرار دهید. سپس عصاره وانیل و نعناع را اضافه کنید.

یک قابلمه

روش درست کردن خوشبوکننده های خانگی متفاوت است اما در بسیاری از موارد، بصورت اسپری مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید برای اینکار از بطری های اسپری پلاستیکی معمولی استفاده کنید. استفاده از بطری هایی مانند بطری های اسپری امبر، ایده ی خوبی است چون این بطری ها اسپری قوی دارند و رنگ تیره آنها، موجب دوام بیشتر محتویات موجود در آن می شود.

قبل از هر چیز بوهای بد محیط را خنثی کنید

یک قاشق غذاخوری عصاره ی نارگیل

ابتدا تمام مواد را در یک شیشه بریزید.

زنجبیل را به قطعات کوچک تقسیم کنید و تمام مواد دیگر را در قابلمه بریزید و مشابه روش قبلی، روی گاز بجوشانید. اگر می خواهید بعداً از آن استفاده کنید، پس از سرد شدن، آن را در یخچال نگه دارید. این ترکیب را می توانید تا چند روز یا تا زمانی که رایحه ی زنجبیل به مشام میرسد، استفاده کنید. اسپری کردن این خوشبوکننده در فضا، رایحه ی بینظری در محیط خانه ی شما ایجاد می کند.

یک ظرف شیشه ای

یک عدد لیمو

دو قاشق غذا خوری عصاره ی وانیل

یک قاشق چایخوری عصاره ی نعناع

پس از پایان کار، حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید محلول خنک شود.

محلول را در محیط اتاق اسپری کنید.

روش ساخت: مانند مرحله ی قبل، تمام ترکیبات را با هم مخلوط کنید و در بطری اسپری بریزید و فضای خانه را معطر کنید.

یک بطری آب پاش

آب

آب

اسپری کردن را تا زمان تمام شدن محلول ادامه دهید. برای بهره مندی از رایحه ی بیشتر، هر بار محلول جدیدی بسازید.

اگر سوراخ کردن پوست پرتقال برای شما مشکل است می توانید با خلال دندان چند سوراخ روی پوست پرتقال ایجاد کنید و سپس میخک ها را درون آنها قرار دهید.

اسپری های خوشبوکننده: در این قسمت طرز ساخت چند اسپری خوشبوکننده را به شما آموزش می دهیم که همگی شبیه اسپری های موجود در بازار هستند. برای اینکار ترکیبات مختلف را در بطری آب پاش بریزید و در محیط خانه اسپری کنید.

9- اسپری نعناع

نکته ای برای تقویت رایحه:

اگر می خواهید به فضای خانه ی خود طراوت و رایحه ای آرامش بخش ببخشید، از گل های طبیعی تازه استفاده کنید. به باغ بروید و چند گل بچینید یا به گل فروشی بروید و گل های مورد علاقه ی خود را خریداری کنید.

نکته: شما می توانید از هر ماده ای که از رایحه ی آن لذت می برید، استفاده کنید. بنابراین خلاق باشید! در صورت تمایل می توانید از روغن های ضروری نیز استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از روغن های ضروری آنتی باکتریال مانند علف لیمو، اکالیپتوس، نعناع فلفلی و پرتقال استفاده کنید. استفاده از تمام این مواد و جایگزینی آنها با ترکیباتی که در دستورالعمل های مذکور ذکر شد، به معطر کردن فضای خانه کمک می کند.

4- از اسپری روغن استفاده کنید

پوماندرها یا قوطی های معطر، به خوشبو کردن فضای داخلی کمک می کنند. شما می توانید به راحتی آنها را در خانه بسازید. برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

این خوشبو کننده، برای روزهای گرم تابستان بسیار مناسب است.

اسپری یا همان دیفیوزر یا پخش کننده روغن های معطر، یک روش عالی برای خوشبو کردن محیط خانه است. این دستگاه ها خیلی گران نیستند و انواع مختلفی دارند. برای استفاده از دیفیوزر، به سادگی آن را به برق وصل کنید، مقداری آب و روغن ضروری مورد علاقه ی خود را اضافه کنید و دکمه ی استارت را بزنید. با اینکار، بدون استفاده از هیچگونه مواد شیمیایی، عطر خوش روغن ها، فضای خانه ی شما را پر می کنند.

بهترین راه برای از بین بردن بوی نامطبوع محیط این است که ابتدا بوهای موجود را به روش های مختلف خنثی کنید و پس از آن، از یک خوشبوکننده ی معطر استفاده نمایید. برای خنثی کردن بوی محیط می توانید از جوش شیرین یا سرکه استفاده کنید.

آب

روش دوم: راه دوم برای ساخت اسپری نعناع بشرح زیر است:

با این اپلیکیشن ساده، هر زبانی رو فقط با روزانه 5 دقیقه گوش دادن، توی 80 روز مثل بلبل حرف بزن! بهترین متد روز، همزمان تقویت حافظه، آموزش تصویری با کمترین قیمت ممکن!

¾ فنجان آب، 10 قطره روغن ضروری پرتقال و هشت قطره روغن ضروری نعناع را تهیه کنید.

رایحه ی برگ های پاییزی: چهار قطره ترنج، سه قطره روغن ضروری درخت سرو.

2 قاشق غذاخوری عصاره ی وانیل

چند شاخه میخک بردارید و آنها را در پوست پرتقال فرو کنید. می توانید میخک ها را برای زیبایی بیشتر طوری در پرتقال کار بگذارید که مانند گلدان بنظر برسد.

یک بطری آب پاش

روش ساخت:

جوش شیرین: جوش شیرین یک جاذب بوی ارزان قیمت و موثر است.

رایحه ی مرکبات: سه قطره پرتقال، دو قطره گریپ فروت، یک قطره لیموترش.

رایحه ی تازه و خنک: پنج قطره اسطوخودوس، دو قطره روغن میخک، یک قطره لیمو.

این خوشبوکننده، رایحه ی عالی و گرمی دارد. این اسپری برای خوشبو کردن اتاق خواب قبل از خوابیدن مناسب است زیرا به داشتن خواب بهتر کمک می کند. اما شما می توانید در طول روز هم از این اسپری استفاده کنید تا رایحه ی دلپذیر به هر اتاق بدهید!

تا زمانی که می خواهید، قابلمه را روی حرارت بگذارید اما حتما بر آن نظارت داشته باشد. در صورت لزوم برای جلوگیری از سوخته شدن محتویات قابلمه، آب بیشتری اضافه کنید.

کیسه های تصفیه هوا: این گزینه شامل کیسه های کوچکی ست که می توانید در اطراف خانه قرار دهید و بوهای نامطبوع را از بین ببرید. کیسه های تصفیه هوا را می توانید از فروشگاه ها یا بصورت آنلاین خریداری کنید.

حالا اسپری های خوشبو کننده بسازید

یک قاشق غذاخوری عصاره ی بادام

خوشبو کردن خانه با مواد کاملا طبیعی و مفید

رایحه ی پاییزی: سه قطره پرتقال، سه قطره دارچین.

5 قطره روغن ضروری بابونه

8 قطره روغن ضروری نعناع

3 عدد چوب دارچین

رایحه ی خانه پاک: سه قطره لیمو، سه قطره نعناع فلفلی، سه قطره اکالیپتوس.