با بهترین هتل های یخی در سراسر جهان آشنا شوید

تفرجگاه قلعه برفی فنلاند

روستای ایگلو اتریش 

فضاها ، اتاق ها و سوئیت های مهمان ، مملو از مجسمه های دیدنی یخی هستند که این هتل یخی را مشابه یک موزه در آورده اند. 

در این هتل برای سرگرم کردن مسافران ماجراجویی های زیادی در قطب شمال با کفش های خی و اسکیت  ارائه می شود.

این ملک به خاطر ایگلوهای رویایی با گنبدهای شیشه ای خود که مناسب تماشای شفق های قطب شمال است ، مشهور شده است. ضمن این که در صورت تمایل میتوانید از  ایگلوهای برفی که به سبک خانه اسکیموها ساخته شده است برای اقامت استفاده کنید و شب خودتان را در کیسه خواب های گرم بپیچید و در محاصره دیوار های برفی ضخیم استراحت کنید و دمای داخل اتاق را حدود 25 درجه فارنهایت ثابت نگه دارید.

وای فای رایگان ، سونا با سالن و تراس ، اقامتگاه های شیشه ای کنار دریا ، کشتی های یخ شکن و سرسره لوله ای. 

اسپا خارج از هتل ، فضای باز جنگلی اطراف هتل ، امکانات ورزش های زمستانی ، ایگلو ناهار خوری ، نوشیدنی سنتی خوش آمد گویی ، پیاده گردی با راهنما ، کیسه خواب دو نفره عایق ، بار برفی ، اتاق گرم کن ، حمام مشترک ، اسپای لوکس ، دوره پارکوی ، سورتمه سواری. 

هتل دگلاس کانادا در فاصله 20 دقیقه ای خارج از شهر کبک ساخته شده است و تنها هتل یخی آمریکای شمالی محسوب می شود که هر ساله از ژانویه تا مارس ، از مسافران ماجراجو پذیرایی میکند. 

امکانات قابل توجه این هتل برفی قطبی عبارتند از :

ریزورت هتل قطبی کاکسلاتن فنلاند

هتل برفی کرکنس نروژ 

این هتل برفی در بالای دایره قطب شما در لاپلند گنجایش پذیرش 70 مهمان را در اقامتگاه های زیبای گندبی شیشه ای و ایگلوهای برفی دارد. در این هتل کسانی که میخواهند ماجراجویی قطبی داشته باشند میتوانند در آب های سرد قطبی شیرجه بزنن و سپس وارد جکوزی داغ وسط برفها شوند و با یک نوشیدنی گرم از مناظر لذت بخش اطراف لذت ببرند.

وای فای رایگان ، حیاط سگ یا هاسکی و گوزن شمالی ، اتاق استراحت

وای فای رایگان در بخش پذیرش ، رستوران یخی ، کلیسای کوچک یخی ، سرسره یخی و فعالیتها و تورهای فضای باز با تنوع بسیار زیاد. 

وای فای رایگان ، رستوران با میز وصندلی یخی که غذاهای خاص قطب شما را سرو میکند ، سونا برفی و جکوزی روباز وسط برفها .

هتل یخی سوئد به مدت 5 ماه واز ماه دسامبر پذیرای مهمانان است. برای این که بتوانید تجربه ای واقعا منحصر به فرد در این هتل داشته باشید ، اتاقتان را در مجموعه هنری رزرو کنید که دارای تزئینات یخی باشد. این تزئینات سخی توسط هنرمندان برجسته ساخته می شوند. این  ملک علاوه بر تزئینات بی نظیر یخی در اتاق های بخش هنری ، یک گالری نمایشگاهی مملو از مجسممه های یخی دارد که مهمانان هتل میتوانند به صورت رایگان از آنها بازدید کنند. 

هتل دگلاس کانادا

هتل لاپلند دهکده برفی فنلاند

روستای ایگلو در کوههای تیرول در ارتفاع 6562 فوتی از سطح دریا قرار دارد و هتل برفی آن از دسامبر تا آوریل باز  است . این روستا دارای 6 ایگلو است که حداکثر گنجایش 22 مهمان را دارد. هر ایگلو با خزهای گرم و حکاکی های زیبای برفی مجهز شده است.

هتل ایگلو در سوریسنیوا نروژ 

این هتل از اواسط ژانویه تا اواسط آوریل باز است و برایاقامت یک شب تخت ها را با پتوهای مخمل پوشانده است. لوسترهای زیبای دانه برفی یکی از هنرهای استادکاران این هتل است.

هتل دگلاس کانادا Hotel de Glâce Canada ، زمانی که مهمانان یک سوئیت یخی در هتل دگلاس رزرو میکنند ، یک اتاق شبانه در هتل مجاور هم برای استفاده در طول اقامتشان رزرو می شود.

برای بازدید از خانه و کارگاه بابانوئل که تا چندین روز بعد از کریسمس باز است نیاز به رزرو جداگانه دارید.

این اقامتگاه بزرگ دارای مجسممه های و حکاکی های یخی ، شومینه ، سالن های استراحت و تحتی پوشیده از پتوهای گرم و کیسه خواب های قطبی است. 

بر خلاف اغلب هتل های برفی این هتل در شمال نروژ در تمام طول سال پذیرای بازدیدکنندگان است. دیوارهای اتاق های یخی با نقوش خارق العاده پوشانده شده اند و مسافران می توانند در یک تخت یخی حکاکی شده زیبا شب را به صبح برسانند.

در ادامه مقاله 10 هتل یخی و استراحتگاه برتر جهان را به شما معرفی می کنیم. 

هتل یخی سوئد ICEHOTEL SWEDEN

هتل لاپلند دهکده برفی فنلاند

ریزورت هتل قطبی کاکسلاتن فنلاند 

ریزورت هتل قطبی کاکسلاتن فنلاند Hotel Kakslauttanen Arctic Resort, Saariselkä, Finland در دهکده ساریسلکا در شمال فنلاند قرار گرفته است.

این هتل یخی امکانات قابل توجهی به مهمانانش ارائه می دهد از جمله :

این هتل زیبا مشرف به رودخانه آلتا در قطب شما است و یک استراحتگاه دور افتاده در دل طبیعت است که از پایان دسامبر اقامتی مجلل در میان یخ ها به مهمانانش ارائه می دهد.

هنگام ورود به هتل با یک نوشیدنی خوشامدگویی در لیوان یخ از مهمانان پذیرایی می شود. 

شما می توانید یک شب را در یکی از 30 اتاق و سوئیت تزئین شده با مجسمه های یخی بگذرانید. 

هنرمندانی از سراسر جهان مجسمه هایی خیره کننده در سرتاسر ملک این هتل خلق میکنند و طیف وسیعی از فعالیت های منحصر به فرد زمستان در این هتل برای مسافران فراهم می شود. 

به گزارش اقتصادآنلاین، وقتی صحبت از تجربیات منحصر به فرد سفر می شود ، هیچ چیز بهتر از گذراندن شب در هتل یخی ice hotel یا ایگلو برفی snow igloo در یک منطقه دور افتاده نیست. 

امکانات رفاهی این تفرجگاه مجهز عبارتند از :

امکانات رفاهی هتل عبارتند از :

میهمانان این هتل به حیاط  نگهداری سگ ها ، خانه هاسکی ها ، گوزن های شمالی وتوله سگ هایی که نیاز به تغذیه دارند ، دسترسی خواهندداشت البته ضمانتی برای این که بتوانید توله سگ ها را بغل یا نوازش کنید وجود ندارد چرا که تربیت شده  نیستند.

دمای هوا در هتل بین 23 – 28 درجه فارنهایت حفظ می شود و در صورتی که احساس سرما داشته باشید میتوانید چند لایه یا پتو از مهمانداران تحویل بگیرید.

منوهای رستوران و بار یخی با طعم های فنلاندی سنگین همراهند و مهمانان  میتوانند به طور کامل خود را در فرهنگ محلی غرق کنند. 

هتل برفی قطبی فنلاند

هتل اشنیدورف اوتستال اتریش

امکانات رفاهی این هتل عبارتند از :

فضای داخلی هتل نورپردازی زیبایی دارد و تخت ها با تشک های عایق ، پوست گوزن شمالی و کیسه خواب های گرم پوشانده شده اند. 

حدود 5 ماه است سال، هتل ها و دهکده های یخی تبدیل به بهترین سرزمین عجایب زمستانی می شوند که بازدیدکنندگان خود را با نمایگاه های مجسمه سازی هنری از برف و یخ ، غذاهای بی نظیر و اتاق های مهمان ساخته شده از بلوک های یخی با تزئینات یخی بی نظیر و حتی شگفت انگیز ، پذیرایی می‌کنند. 

مسافرن در طول روز میتوانند با ماشین برفی یا سورتمه سواری با سگ ها یا قاسق سواری در رودخانه آلتا بروند.

یک کلیسای برفی رمانتیک برای مراسم ازدواج و یک رستوران بزرگ با مبلمان یخی و ویلاهای شیشه ای مشرف به دریا و نمایشگاه سرپوشیده مجسمه های یخی از ویژگی های بارز این هتل محسوب می شود.

بهترین هتل های یخی جهان اغلب در اسکاندیناوی، اتریش و کانادا قرار گرفته اند و طیف وسیعی از امکانات و تسهیلات را ارائه می دهند و مقصدی ایده آل برای مسافران ماجراجو هستند که به دنبال امکانات مدرن مانند سونا و جکوزی در دل برف و یخ و تجربیات منحصر به فرد و خاطره انگیز هستند.

امکانات رفاهی هتل عبارتند از :

سایر امکانات رفاهی این هتل عبارتند از :

هتل یخی سوئد Icehotel Sweden ، اولین هتل از مجموعه های یخی دنیا و بزرگترین آنها محسوب می شود که هنوز استانداردهای این دسته از اقامتگاه ها در جهان را تعیین میکند.

اشنیدورف اوتستال اتریش Schneedorf Ötztal Austria یک هتل یخی ساکت نزدیک به یک پیست اسکی ، مکانی فوق العاده برای اسکی بازانی که به کوه های تیرول اتریش می روند ، محسوب می شود.

این اقامتگاه های فصلی معمولا در قطب شمال یا مکان های دور افتاده دیگر در ارتفاعات ساخته می شوند و در فصل بهار به طور طبیعی ذوب می شوند.

امکانات قابل توجه این هتل عبارت است از :

هتل یخی سوئد در سواحل رودخانه یخ زده تورن در 125 مایلی بالای دایره قطب شمال قرار دارد و برای اولین بار در سال 1989 ساخته شد و تبدیل به یکی از مشهورترین و دیدنی ترین مکان های سوئد گردید. 

تفرجگاه قلعه برفی فنلاند Snow Castle Resort  Finland مانند قلعه دارای اتاق هایی با هنرهای زیبای یخی و نمایشگاه مجسمه های یخی است که در تمام طول سال در دسترس است. 

ضمن این که مهمانان میتوانند در صورت تمایل در یک اتاق سنتی در هتل  والکارتیه که نزدیک به هتل یخی قرار گرفته است ، دسترسی داشته باشند که اگر نیمه های شب متوجه شدند که خوابیدن در هوای سرد کار آنها نیست بتوانند از یک اتاق پشتیبان استفاده کنند.

وای فای رایگان ، سونا ، اتاق بخار ، اسپا ، اتاق بازی های دیجیتال، زمین بازی زمستانی در فضای باز با امکانات اسکیت روی یخ

در هتل برفی کرکنس نروژ Snowhotel Kirkenes  Norway ، مجموعه ای از فعالیت های فضای باز از سورتمه سواری گرفته تا سافاری شاه خرچنگ ارائه می شود.

در این هتل 20 کابین که با الهام از کلبه های سنتی شکار و ماهیگیری ساخته شده اند ، در دسترس هستند که گزینه  ای عالی برای زوجین و خانواده ها محسوب می شوند.

در هتل برفی قطبی روانیمی فنلاند Arctic SnowHotel  Rovaniemi  Finland هر سال  در ماه دسامبر دکوراسیون اتاق ها متفاوت با قبل طراحی شده و روی تخت ها را با خزهای گرم گوزهای شمالی و کیسه خواب قطبی می پوشانند.

در هتل ایگلودر سوریسنیوا آلتا نروژ Igloo Hotel at Sorrisniva, Alta, Norway  ، هر سوئیت یخی توسط یک هنرمند محلی تزئین شده و مهمانان میتوانند در کارگاهی 2 ساعته زیر نظر صنعتگران محلی، حکاکی روی یخ را امتحان کنند.

وای فای رایگان ، سونا ، رستوران و بار ، جکوزی ، فروشگاه هدیه 

در روستای ایگلو کوهتای اتریش Iglu Village, Kühtai, Austria میتوانید تجربه یک شام سنتی ، پیاده روی در برف ، سونا و یک شب اقامت در ایگلوی برفی  را داشته باشید.

این تفرجگاه گسترده طیف وسیعی از اقامتگاه های  منحصر به فرد از ایگلوهای برفی snow igloos ( خانه های برفی اسکیمو ها )  تا گنبدهای شیشه ای را ارائه می دهد. 

ریزورت هتل به عنوان مجتمع تفریحی یا تفرجگاه در زبان فارسی شناخته می شوند. تفاوت ریزورت هتل با هتل های معمولی در این است که این اقامتگاه های مجهز تمام امکانات لازم برای گذراندن یک تعطیلات درست و حسابی را در اختیار مهمانان قرار می دهند به طوری که برای گذراندن تعطیلات دیگر نیازی به بیرون رفتن از اقامتگاهتان نخواهید داشت. 

وای فای رایگان ، بزرگترین سونای دود جهان ، خدمات اجازه پوشاک ، خانه بابانول .

هتل برفی کرکنس نروژ

تفرجگاه قلعه برفی فنلاند 

وای فای رایگان ، سالن ، بار ، سونا ، صبحانه رایگان .

دسترسی رایگان به وای فای ، فضای نمایشگاه هنری ، سونا ، غذاخوری خصوصی و کارگاه های یخی از ویژگی های قابل توجه این هتل برفی است. 

امکان دسترسی به مسیر اسکیت روی یخ و استفاده از اسپا و جکوزی روباز، سرویس بهداشتی عمومی ، دوش های تک نفره ، بارهای یخی که نوشیدنی های محلی و آبجو سرو میکنند ، برای مهمانان وجود دارد. 

معماری هتل های لاپلند دهکده برفی فنلاند Lapland Hotels Snow Village Finland در هر زمستان متفاوت است و هر اتاق یا سوئیت با مجسممه و کنده کاری های یخی دیدنی تزئین شده است.

هتل یخی سوئد

هتل دگلاس کانادا

هیچ دو اتاقی در دهکده برفی شبیه هم نیست ولی همه دارای تخت های یخی بزرگ با کیسه خواب های گرم هستند.

هتل اشنیدورف اوتستال اتریش


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-87/687052-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%AA%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DB%8C%D8%AE%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D8%AF

مسافران در این تفرجگاه میتوانند از سه سونای دود استفاده کنند و در آب های یخزده رودخانه مجاور شیرجه بزنند و تجربه ای واقعی از قطب شمال داشته باشند.

ورود و خروج به هتل ساعت 10 شب است و به مهمانان فرصت میدهد 24 ساعت را در این ملک 5 هکتاری به گشت و گذار بپردازند. 

روستای ایگلو اتریش

هتل برفی قطبی فنلاند 

هتل های لاپلند دهکده برفی مظهر یک سرزمین عجایب زمستانی با حاشیه هنری است . این دهکده از یک رستوران ، هتل ، بار ، کلیسای کوچک و فضای نمایشگاهی تشکیل شده است که همه آن ها در هر زمستان با بیش از 44 میلیون پوند برف و 650 هزار پوند یخ طبیعی کریستالی ساخته می شوند.

گشت و گذار درقطب شما بدون بازدید از امکانات مدرت تفرجگاه قطبی معروف کاکسلاتن فنلاند ، ناقص ونیمه تمام است.

امکانات رفاهی این مجموعه عبارت است از :