با تصمیم فدرال رزرو، طلا جهش کرد

همانطور که انتظار می رفت فدرال رزرو نرخ بهره را ۲۵ واحد در ثانیه افزایش داد اما بیانیه فدرال رزرو اشاره به “افزایش مداوم” در نرخ ها را حذف کرد. پیش از این اتفاق، بازارهای پولی با نرخ هدف پایان سال ۴.۳۶ درصد قیمت گذاری کردند اما در واکنش به این بیانیه، نرخ هدف برای پایان سال به ۴.۲۶ درصد کاهش یافته است.

شرکت مشاوره و مدیریت سرمایه گذاری Goehring & Rozencwajg انتظار دارد طلا در سال جاری به بالاترین حد خود برسد.

نگارعلی: در زمان نگارش این گزارش، هر اونس طلا نزدیک به ۱۹۶۲ دلار معامله می شود و نسبت به پایین ترین سطح ۱۹۳۴ دلار، در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۱۴ درصد افزایش یافته است.

مدیر اجرایی به این خبرگزاری گفت:« امسال ما از بالاترین سطح تاریخ عبور خواهیم کرد.»

لی گورینگ، شریک مدیریت شرکت سرمایه گذاری Goehring & Rozencwajg، هفته گذشته در مصاحبه ای با کیتکو نیوز چشم انداز خود را برای طلا به اشتراک گذاشت. گورینگ دارای ۳۲ سال تجربه سرمایه گذاری در زمینه سرمایه گذاری در منابع طبیعی است. او به طور مشترک صندوق منابع Goehring & Rozencwajg را مدیریت می کند.

یکی از مدیران این شرکت گفت: «”از دیدن قیمت ۳۰۰۰ دلار در سال جاری تعجب نمی کنم.” زمان آن فرا رسیده است که مردم بخواهند نسبت به طلا خوش بین باشند.»

۲۲۳۲۲۷


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1746243/%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%B2%D8%B1%D9%88-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D8%AC%D9%87%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

با تصمیم فدرال رزرو، طلا جهش کرد

طلا ۳ هزار دلاری می‌شود؟

او با اشاره به اینکه طلا در اوت ۲۰۲۰ و بار دیگر در مارس سال گذشته به ۲۰۵۰ دلار رسید، گفت: «طلا امسال به بالاترین حد خود خواهد رسید.