با همسر عصبی و پرخاشگر چه باید کرد؟

آن‌ها نیاز به “مردان قوی و با اعتماد به نفس” دارند که نیاز به واق واق کردن دارند، تنها آن‌هایی که ناامن و هراسان هستند این کار را انجام می‌دهند. سوال اصلی باید این باشد:چه چیزی او را پشت این عصبانیت پنهان می‌کند؟

شوخی بهترین حامی شماست:

سعی کنید عصبانیت همسرتان را کنترل کنید. اول از همه، بر تلاش برای تغییر او تمرکز نکنید، چون نمی‌توانید. فقط خودش می‌تواند. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید کنترل این است که چگونه نسبت به او واکنش نشان دهید و در پایان کار چه کاری برای شما انجام می‌دهد.

دست کم تا حدی خود را آماده کنید تا با شوهرتان سر و کار پیدا کنید و به او عشق و محبت کنید. من دوست دارم چند چیز را در مورد عصبانیت از دیدگاه آقایان، براساس گذشته و اعمال خودم به اشتراک بگذارم. هیچ کس بهتر از مرد‌ها خودشان را نمی‌شناسند.

بعد از دعوا با همسرکارهای ممنوع بعد از دعوای زن و شوهری

فشار مداوم شوهرتان که سعی می‌کند تا حد کمال مطلوب مردانه زندگی کند می‌تواند او را نابود کند. تمرکز تنها روی موفقیت شغلی و کسب مقادیر زیاد پول می‌تواند باعث شود احساس استرس، انزوا و تنهایی کند. او ممکن است احساس کند که در مقایسه با دیگران ناکافی است و این احساسات می‌تواند طغیان‌های خشمش را نشان دهد.

آسیب و ضربه عاطفی:

مهم است که هر دوی شما کاری را برای جفتتان انجام دهید بنابراین، اگر شما آماده اید که با یک طرز فکر جدید دست و پنجه نرم کنید و مهارت‌های مفیدی یاد بگیرید، به مطالعه ادامه دهید.

علت عصبانیت و بداخلاقی همسرتان چیست؟

سعی کنید همیشه یک رویکرد آرام و خوب برای حل و فصل اختلافات داشته باشید. اگر هر دوی شما از دست یکدیگر عصبانی شوید، شرایط برای بدتر شدن بسیار آسان خواهد شد.

نترسید:

یک مرد ممکن است از همسرش برای نشان دادن احساساتش عصبانی شود. برای مثال، اگر گریه کنید، ممکن است همان احساس را در درون او ایجاد کند و صدایی در سرش ممکن است به او بگوید:” مردان گریه نمی‌کنند. ” در حال حاضر این حس‌ها در درون او هستند نه شخصی که عاشق شما است.

ترفند‌هایی برای رفتار با همسر عصبانی

در مورد اقدامات خود فکر کنید:

علت‌های اصلی عصبانیت همیشگی همسران

فقدان هویت مردانه و هدف:

عوامل محیطی نظیر رژیم غذایی و کیفیت خواب می‌تواند تاثیر زیادی بر میزان تستوسترون بدن داشته باشد. بسیاری از مردان از کم بود تستوسترون رنج می‌برند و معمولاً تشخیص داده نمی‌شوند.

سروتونین کم:

عصبانیت همسرتان را با این روشها کنترل کنید

بسیاری اوقات، خشم مردانه یک شرط است – عادتی است که با بیشتر اتفاقات رخ می‌دهد. این تقصیر شما نیست که او فیوز کوچکی دارد، مهم نیست که چطور ممکن است سعی کند به طور غیر عمدی (یا عمدی) شما را شستشوی مغزی دهد. کلمات و اقدامات او مسئولیت‌های خود او هستند، بنابراین هرگز گناه آنچه که او انجام می‌دهد و می‌گوید را قبول نکنید و شرمسار نباشید.

سعی نکنید افسار را بگیرید:

هورمون استرس، کورتیزول می‌تواند منجر به بد خلقی و نیز خواب و مشکلات شناختی شود. اگر شوهر شما استرس شدیدی را در سر کارش دارد و به درستی غذا نمی‌خورد، میزان بالای کورتیزول می‌تواند او را به یک فرد بسیار متفاوت تبدیل کند.

همچنین این امکان وجود دارد که شوهرتان با برخی مسائل عاطفی حل نشده سر و کار داشته باشد. با تلاش برای سرکوب این زخم‌های عاطفی حساس و خشمگین و عصبانی می‌شود.

رویکرد ذهنی برای مقابله با شوهر عصبانی:

حتی یک فوران کوچک هم می‌تواند یک روز کاملاً دوست داشتنی را به هم بریزد و خراب کند. یک تفاوت بزرگی که بین شوهر و یک آتشفشان وجود دارد این است که شما می‌توانید به راحتی از یکی از آن‌ها دور شوید با این حال، از سوی دیگر، شوهر نیز بیشتر از یک آتشفشان مدیریت می‌شود.

یکی از انتقال دهنده‌های عصبی کلیدی در مغز ما سروتونین است که نقشی را در سلامت عاطفی و ذهنی بازی می‌کند. اگر از این عنصر کم داشنه باشیم، کج خلق و افسرده می‌شویم. بیشتر شبیه به تستوسترون، غذا خوردن و خواب می‌تواند نقش بزرگی در تعیین مقدار سروتونین بازی کنند.

استرس شدید:

توصیه‌های مفید این بخش براساس این فرض است که عصبانیت شوهرتان به سمت شما هدایت می‌شود، نه به سیاست مدار و نه قبض برق با این حال، برای موثر بودن توصیه ها، ممکن است نیاز باشد که دیدگاه ذهنی خود را تغییر دهید و اغلب اوقات، ضمیر خود را تغییر دهید.

در حالی که بسیاری از افراد سطح بالایی از تستوسترون را با سطح بالای عصبانیت مرتبط می‌دانند، اما این رفتار با سو مصرف استروئید در ارتباط است. مطالعات نشان داده اند که مردانی با سطح پایین تستوسترون بیشتر عصبی و مستعد نوسانات روحی هستند.

خشم شکلی از رنج فراوان است. وقتی مردی یک زن را آزار می‌دهد، او خودش را هم آزار می‌دهد. در ابتدا، عصبانیت باعث می‌شود که فرد احساس قدرت و کنترل کند، اما به آرامی می‌سوزد و از درون خودش را می‌خورد.

عصبانیت ضعف است:

از خشم نترسید. بدانید که عصبانیت ناشی از کمبود عمومی قدرت واقعی است. اغلب، به این دلیل است که فرد کنترل وضعیت را در دست ندارد. این کمک می‌کند که به جای غرش شیر، به گریه بچه نگاه کند.

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا شوهر شما با شما بد رفتاری می‌کند و بی هیچ دلیل از شما عصبانی می‌شود. برخی از این دلایل مربوط به مسائل روحی و فیزیکی اساسی هستند که مورد توجه قرار نمی‌گیرند و برخی عوامل دیگر محیطی هستند.

تستوسترون کم:

زمانی که شما در یک لحظه جدی شاهد عصبانیت شدید او هستید، به یاد داشته باشید که خنده بهترین دارو برای شما و او است. به چیز‌هایی فکر کنید که باعث خنده شما می‌شوند. 

توصیه سریع برای کنترل همسر عصبانی:

با وجود اینکه چگونه اغلب در فرهنگ ما به تصویر کشیده می‌شود، عصبانیت یک قدرت نیست – این یک ضعف است. معلم روحانی من گفت که من واقعاً از این موضوع خوشم می‌آید، ” سگ‌های بزرگ واق واق می‌کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اگر همسرتان مدام عصبانی می‌شود و نمی‌تواند خشم خود را کنترل کند و مدام از کوره در می‌رود و این باعث سرد شدن کانون خانواده شده حتما دلیلی دارد اول به علت اصلی آن پی ببرید و با واکنش‌های صحیح آرامش را به او بازگردانید. با ما همراه باشید.

برخورد با همسر عصبانی و پرخاشگر چگونه باید باشد؟

چگونه می‌توان با شوهر خشمگین مقابله کرد بدون اینکه شان و کرامت خود را فدا کنید. برخی زندگی خود را مقایسه می‌کنند. ادم همیشه در وضعیت ثابتی از هوشیاری زندگی نمی‌کند – همیشه منتظر چیزی برای منفجر شدن و پرتاب کردن سنگ‌های مذاب در همه جا هستیم.

 


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/659991-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1-%D8%B9%D8%B5%D8%A8%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AE%D8%A7%D8%B4%DA%AF%D8%B1-%DA%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

به این فکر کنید که آیا نقشی در تحریک این خشم دارید یا خیر؟ این جا با خودت صادق است. اگر نقشی در افزایش درگیری ایفا کردید، این کار نیازمند رویکردی است که در صورت درخواست برای آن، مسولیت کار‌های خود را به دست بگیرید و از آن‌ها معذرت خواهی کنید، اما اگر شما به عصبانیت او کمک نکنید و بیشترش نکنید، اولویت شما تغییر می‌کند تا به او نشان دهید که در کجا دچار سوتفاهم شده، اما نه حالا.

بدانید که عصبانیت یک عادت است: