بدهی دولت آمریکا رکورد جدید ثبت کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

در مقام مقایسه، چهار دهه پیش، بدهی ملی آمریکا حدود 907 میلیارد دلار بود. بر اساس پیش‌بینی‌های دفتر بودجه کنگره، با سرعت کنونی، بدهی ملی ایالات متحده در مسیر افزایش تقریباً دو برابری در سه دهه آینده است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، در اظهار نظری در مورد این رقم ادعا کرد که هزینه‌های بهره بدهی فعلی قابل مدیریت است. با این وجود، وی از سیاستگذاران خواست که سریع عمل کنند.

 


منبع: https://tn.ai/2958635

انتهای پیام/

پس از هشدارهای مکرر خزانه داری مبنی بر این که اگر این سقف حذف نشود، دولت آمریکا از انجام تعهدات خود باز خواهد ماند، این سقف برداشته شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارش روزانه‌ای که وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه منتشر کرد، بدهی ملی این کشور به رکورد جدید 33 تریلیون دلار رسیده است.

بدهی ایالات متحده پس از تصویب لایحه‌ای که بایدن در اوایل ژوئن تصویب کرد که سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری را برای دو سال حذف کرد، افزایش یافت و عملاً به دولت این امکان را داد که تا سال 2024 بدون محدودیت به استقراض خود ادامه دهد.

وی به سی‌ان‌بی‌سی گفت: رئیس‌جمهور (جو بایدن) مجموعه‌ای از اقدامات را پیشنهاد کرده است که کسری بودجه ما را در طول زمان کاهش می‌دهد و در عین حال روی اقتصاد سرمایه‌گذاری می‌کند، و این کاری است که ما باید در آینده انجام دهیم.

وب سایتی که بدهی لحظه‌ای دولت ایالات متحده را نشان می‌دهد، این بدهی را 33.04 تریلیون دلار و نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی این کشور را 122.4 درصد اعلام کرده است.

در نتیجه، کمتر از دو هفته پس از تصویب این لایحه، بدهی دولت این کشور به 32 تریلیون دلار رسید و از آن زمان تاکنون رو به افزایش بوده است.

وزیر خزانه داری آمریکا در مورد این اقدامات توضیحی نداد.