برنامه افزایش 40 هزار تنی تولید گوشت عشایر طی 5 سال آینده- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم سیاوش احمدی میرقاعد سرپرست سازمان امور عشایر کشور امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت:  طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در  جامعه عشایر کشور در برنامه ای 5 ساله به مرحله اجرا در می‌آید و بر اساس آن 40 هزار تن به تولید گوشت قرمز در کشور اضافه می‌شود.

سرپرست سازمان امور عشایر کشور ادامه داد: در این طرح که در واقع تولید قراردادی گوشت قرمز است نهاده های دامی مورد نیاز در اختیار دامداران قرار داده می‌شود و گوشت تولیدی توسط آنها با قیمت روز خریداری می‌شود.

احمدی میرقاعد افزود: نرخ فروش گوشت بر اساس میانگین قیمتی که معاونت امور دام اعلام می‌کند و میانگین قیمت روز گوشت در بازار است تعیین می‌شود.

سرپرست سازمان امور عشایر کشور ادامه داد: به مناسبت هفته دولت 210 پروژه با اعتباری بالغ بر 220 میلیارد تومان افتتاح می‌شود که برای 14 هزار و 300 خانوار اشتغال ایجاد می‌شود.

وی افزود:  آبرسانی، ساخت و مرمت راه های عشایری  و ایجاد سرپناه برای جامعه عشایری از جمله این طرح‌ها  است.

وی اظهار داشت:در این طرح نهاده های دامی به صورت مدت دار و 120 روزه در اختیار عشایر قرار می گیرد تا عشایر برای پروار بندی استفاده کنند و در انتها گوشت خود را به شرکت پشتیبانی امور دام می‌فروشند.

وی افزود: با اجرای این طرح برای 124 هزار نفر  اشتغال ایجاد می‌شود و  برای اجرای آن حداقل  27 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی و 900 میلیارد تومان کمک‌های دولتی مورد نیاز است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2948318

احمدی میرقاعد در  پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره قیمت گوشت قرمز جامعه عشایری گفت: قیمت گوشت تولیدی در جامعه عشایری کشور 350 هزار تومان تا 360 هزار تومان است و قیمت دام زنده عشایر نیز نصف این قیمت است.