برون سپاری اجرای احکام قلع و قمع سازه های غیرمجاز اراضی کشاورزی- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

امینی در مورد برنامه آموزش نیز گفت: اولویت ما آموزش نیروهای گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی، فرمانده‌ها و اپراتورها است و نیروهای گشتی در زمینه برون‌سپاری اجرای احکام قطعی قلع و قمع نیز آموزش خواهند دیدید.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سرهنگ اکبر امینی اظهار داشت: این برون‌سپاری به بخش خصوصی و شرکت‌هایی که امکانات و تجهیزات لازم را برای قلع و قمع و تخریب سازه‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی دارند، صورت می‌گیرد و در زمان قلع و قمع، نیروهای یگان حفاظت و یا گشت‌های سازمان امور اراضی در محل حضور دارند و بر عملیات نظارت می‌کنند.

وی اظهار داشت: برون سپاری احکام مربوط به تخریب سازه‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی موجب صرفه‌جویی در وقت، هزینه و همچنین بالا رفتن بهره‌وری می‌شود.

امینی آموزش و تجهیز گشت‌های حفظ کاربری سازمان امور اراضی به دست افزارهای هوشمند و وسایل دفاع شخصی را از دیگر برنامه‌های یگان حفاظت این سازمان عنوان کرد.

وی با بیان این که در حال حاضر 360 اکیپ گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی در کشور مشغول فعالیت هستند، اذعان داشت: سازمان امور اراضی کشور سیاست پایش هوشمند تغییرات اراضی کشاورزی را با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و با استفاده از فناوری‌های نوین مانند ماهواره و دوربین دنبال می‌کند و در این صورت گشت‌زنی‌ها هدفمند می‌شود.

وی افزود: نیروهای گشت حفظ کاربری اراضی کشاورزی با استفاده از دست‌افزارهای هوشمند، اطلاعات و مستندات را وارد سامانه می‌کنند که منجر به صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2887426

وی در همین حال اضافه کرد: در حال حاضر10 استان از طریق سامانه پنجره واحد زمین پایش و میزان تغییر کاربری‌های غیرمجاز آنها اعلام می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور ادامه داد: 22 شهر بحرانی به لحاظ تغییر کاربری کشاورزی شناسایی شده است و امسال برنامه داریم برای این شهرها فرمانده از فراجا منصوب شود تا به حفظ کاربری اراضی کشاورزی کمک کنند.