برگزاری جلسه بعدی شورای عالی کار 26اسفند/رقم سبد معیشت تعیین شد- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

 همچنین هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه مصوبه کمیته دستمزد درباره هزینه ماهانه سبد معیشت کارگران گفت: مصوبه این کمیته برای میزان هزینه سبد معیشت خانوار کارگری حدود 12میلیون و 479هزار و 500تومان است؛ این رقم از سوی نمایندگان کارگران حدود 17 میلیون و 447 هزار و 160 تومان محاسبه شده بود اما رقمی که صورت جلسه کمیته مزد است رقم 12میلیون و 479 هزار و 500 تومان است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2867359 ابوی گفت: مقرر شد قبل از برگزار جلسه شورای عالی کار جلسه کمیته مزد برگزار شود. درباره اقلامی که در سبد آورده شده است, میزان تورم , قیمت کالاها ایرانی و خارجی باشد و… مقرر شد مجدداً‌بررسی شود.

محسن باقری، رئیس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور درباره جلسه امشب بیان کرده است: در جلسه امروز شورای‌عالی کار، در مورد نرخ سبد معیشت و به تبع آن میزان افزایش دستمزد کارگران به نتیجه نرسیدیم.

باقری خاطرنشان کرد: در خصوص اعداد و ارقام به مانند جلسات کمیته دستمزد به اجماع نرسیدیم و گفتنی است جلسه امروز شورای‌عالی کار، امیدوار کننده نبود. لکن امید داریم پس‌فردا به نقطه‌نظرات مشترک و توام با واقعیات جامعه دست پیدا کنیم.

 وی گفت: امشب به نتیجه نهایی نرسیدیم. جلسه بعدی شورای عالی کار روز جمعه 26 اسفند ماه خواهد بود.

وی افزود: بر اساس آمار و مبانی که توافق شد، قرار بر این شد که پس‌فردا(24اسفندماه) جلسه کارگروه مزد تجدید شود تا در آن به نتیجه مثبت برسیم.

به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم،  جلسه امشب شورای عالی کار بدون نتیجه نهایی برای افزایش  دستمزد به کار خود پایان داد و مقرر شد جلسه بعدی شورای عالی کار جمعه برگزار شود.