بلومبرگ: آلمان در معرض خطر صنعت زدایی است- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2760405

ماتیاس روچ، سخنگوی دومین تولیدکننده بزرگ مواد شیمیایی جهان، یعنی شرکت صنایع Evonik، در این باره گفت: قیمت‌ها بار سنگینی را بر دوش بسیاری از شرکت‌های مصرف کننده انرژی که در سطح بین المللی رقابت می کنند، وارد کرده است.

محموله‌های گاز روسیه، بزرگترین تامین‌کننده انرژی آلمان، در ماه‌های اخیر به‌دلیل مشکلات فنی ناشی از تحریم‌های مرتبط با اوکراین، به‌طور پیوسته کاهش یافته است.

اوایل هفته جاری میلادی، شاخص قیمت برق اروپا به بالاترین حد خود یعنی بیش از 500 یورو (509 دلار) در هر مگاوات ساعت رسید که نشان دهنده افزایش بیش از 500 درصدی در یک سال گذشته بود.

روز جمعه، معاملات آتی گاز طبیعی اروپا در بورس انرژی هلند TTF حدود 242 یورو در هر مگاوات ساعت بود که ده برابر بیشتر از اوت 2021 است.

برلین همچنین اقداماتی را برای احیای نیروگاه های زغال سنگ انجام داده است، در حالی که مالیات اضافی بر مصرف گاز اعمال می کند.

رالف استوفلز، مدیر عامل شرکت BIW Isolierstoffe، سازنده قطعات سیلیکونی برای صنایع خودرو، هوافضا و لوازم خانگی، گفت: تورم انرژی در اینجا بسیار چشمگیرتر از هر جای دیگری است. من از صنعتی‌زدایی تدریجی اقتصاد آلمان می‌ترسم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی هشدار داد که یک بحران بزرگ برق می تواند به طور جدی بخش صنعتی آلمان را به خطر بیندازد چرا که تولیدکنندگان قطعات خودرو، مواد شیمیایی و فولاد این کشور با قیمت‌های بی‌سابقه انرژی که تقریبا هر روز رکورد می‌زنند، دست و پنجه نرم می‌کنند.

دولت آلمان به منظور مقابله با این بحران، از شهروندان خود خواسته است تا با خاموش کردن کولرهای گازی و استفاده کمتر از آب گرم، مصرف انرژی را کاهش دهند.

بر اساس این گزارش، قیمت گاز و برق در آلمان طی دو ماه گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است.