بلومبرگ: آمریکایی ها قدرت خرید خود را از دست داده اند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

این نشریه با استناد به یک نظرسنجی از بازار کار ایالات متحده که توسط شرکت تحلیل داده مورنینگ کونسالت صورت گرفت، تصریح کرد سهم خانوارهایی که با کاهش درآمد خود مواجه بودند از 10.7 درصد در ماه اوت به 11.8 درصد در ماه گذشته میلادی افزایش یافته است.

داده های مربوط به درآمد و فقر که توسط اداره سرشماری ایالات متحده در ماه گذشته منتشر شد، نشان داد که شرایط اقتصادی این کشور تا چه حد تحت تأثیر بحران کووید-19 و واکنش دولت به آن قرار گرفته است.

سهم شاغلانی که بیش از 35 ساعت کار کرده‌اند کاهش یافته و به 46.7 درصد رسیده است که کاهش 12 درصدی را نسبت به سپتامبر 2022 نشان می‌دهد.

این در حالی است که در سال 2022 درآمد تعدیل شده خانوارهای آمریکایی بر اساس تورم به کمترین رقم خود در 12 سال اخیر رسیده بود که حکایت از افزایش هزینه‌های زندگی و پایان کمک‌های کرونایی دولت آمریکا به خانوارها داشت.

شاخص اندازه گیری فقر کودکان پس از انقضای کمک‌های مالیاتی برای کودکان در دوران همه گیری در سال گذشته میلادی بیش از دو برابر شد و این در حالی بود که بدترین تورم در 40 سال گذشته، قدرت خرید خانوارهای آمریکایی را تضعیف کرده است.

بنا بر این نظرسنجی، این رقم پایین ترین سطح از بهار 2021 محسوب می‌شود که نشان دهنده کاهش سرعت فعالیت‌های تجاری ایالات متحده است. بیشترین دلیل ذکر شده توسط پاسخ دهندگان، شرایط ضعیف کسب و کار بود.

بر اساس این گزارش، عمدتاً این کاهش درآمد در خانوارهای با درآمد بالا و متوسط در غرب ایالات متحده صورت گرفته است.

حدود 20 درصد از بزرگسالانی که در این نظرسنجی شرکت کردند و سالانه حداقل 100 هزار دلار درآمد داشتند، گزارش دادند که احتمالاً درآمدشان در چهار هفته آینده کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2969011

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شبکه خبری بلومبرگ روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد تعداد شاغلان آمریکایی که در هفته‌های اخیر شاهد کاهش درآمد خود بوده‌اند، افزایش یافته که این امر نشان‌دهنده تضعیف بازار کار است.