بهره برداری مترو پرند همزمان با میلاد پیامبر اسلام (ص)/بذرپاش: مسکن 25 متری پاسخگوی نیاز مردم نیست- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که مترو پرند در ایام میلاد حضرت محمد (ص) و با حضور رییس جمهوری افتتاح شده و مسافرگیری می کند درباره بازار مسکن، بیان کرد: تمام تلاش ما این است که بازار مسکن را با روش های مختلف مدیریت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در خصوص ساخت خانه های 25 متری گفت: ساخت این واحدها در برنامه ما نیست و در دولت معتقدیم مسکن 25 متری نیازهای مردم را پاسخ نمی دهد.

وی با اشاره به این که تا پایان سال 500 هزار قطعه زمین در روستاها در قالب نهضت ملی مسکن واگذار می شود، تصریح کرد: در روستا طرح هادی زمین را دچار احتکار کرده بود که این مشکل برطرف می شود.

وی از رشد 1.6 درصدی بخش ساختمان و مسکن در بهار امسال خبر داد و گفت: در راستای مدیریت بازار مسکن همچنین مساکن مهر با سرعت هر چه بیشتر تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.در این راستا طی روزهای آینده 10 هزار واحد مسکن مهر پردیس به متقاضیان آن تحویل می شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2960657

وی با اشاره به رشد منفی قیمت مسکن در بسیاری از شهرهای کشور افزود: البته این کاهش قیمت راضی کننده نیست و باید بیشتر کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش در حاشیه بازدید از مترو شهر جدید پرند اظهار کرد: امروز با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا آخرین بازدیدها برای بهره‌برداری از مترو پرند انجام شد.

بذرپاش اضافه کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت قانون ساماندهی بازار اجاره که در شواری نگهبان است و عرضه گستره زمین که از هفته آینده آغاز می شود، این بخش را مدیریت خواهیم کرد.

وی ادامه‌داد: مردم سالهای سال است که منتظر راه اندازی مترو پرند هستند و به گواه هموطنان، قرارگاه خاتم و وزارت راه و شهرسازی پیشرفت پروژه طی ماه‌های اخیر بی نظیر بوده است.

وی افزود: تزریق منابع مالی به پروژه نیز خوب بوده و مترو پرند روزهای پایانی-تکمیل- را پشت سر می گذارد.