بیابانزایی در کشور به 3 برابر اقدامات مقابله ای رسیده است- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

نوبخت با بیان اینکه مشکلی برای تامین نهال مورد نظر این طرح وجود ندارد گفت: در نظر گرفته شده است که 300 میلیون اصله نهال برای زراعت چوب استفاده شود.

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری به اشاره به منابع آبخیزداری برای سال آینده ادامه داد: مجلس 300میلیون یورو برای فعالیت های آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی برای سال آینده تصویب کرده است.

وی اظهار داشت:بخش قابل توجهی از درخت هایی که قرار است کاشته شود باید به سمت زراعت چوب برود تا بتوانیم تامین مواد اولیه کارخانجات چوب را نیز تامین کنیم و از قاچاق چوب از جنگل های کشور نیز کاسته شود.

وی در واکنش به انتقاد ها درباره این طرح گفت: پاکستان برنامه دارد تا سال 2022 باید 10 میلیارد نهال بکارد. ترکیه 4.5 میلیارد نهاد کاشته است؛ عربستان با شرایط آب هوایی خاص خود 50میلیارد نهال کاشته است و افغانستان نیز کاشت یک میلیارد نهال را در دستور دستور کار دارد.

وی در ارتباط با طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور تصریح کرد: این طرح بر اساس سند پشتیبان خود در نقاط مختلف کشور اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2862551

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: از آبهای خروجی کشور از نیز میتوان برای طرح کاشت یک میلیارد نهال استفاده کرد و مشکلی برای تامین آب آن نداریم.

وی افزود: تولید بیابان در کشور در واقع بیش از 3برابر فعالیت های سالانه برای مقابله با بیابان زایی است، در این راستا برنامه 3میلیون هکتاری بیابان را تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم عباسعلی نوبخت رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته منابع طبیعی اظهار داشت: سالانه یک میلیون هکتار بیابان در کشور تولید می‌شود که رقم بالایی است و به دلیل محدودیت اعتباری، هر سال تنها می توانیم300هزار هکتار آن را مدیریت کنیم.