بی اعتنایی کامیون داران به فراخوان اعتصاب/ ایجاد رعب و وحشت در جاده ها برای جلوگیری از تردد کامیون ها + فیلم- اخبار خوزستان – اخبار استانها تسنیم

منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با وسعت 11044 هکتار در شمال غربی خلیج فارس و در انتهای آبراه خور موسی قراردارد. این آبراه بامتوسط عمق20متر، عرض250متر و طول 42 مایل دریایی بستری آرام و مطمئن برای تردد انواع کشتی‌های اقیانوس پیمای تجاری و نفتکش را از مسیر خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و اقیانوس هند به اقصی نقاط جهان فراهم نموده است. با توجه به مزایای منحصر به فرد این بندر از جمله، نزدیکی به 70درصد از مراکز مهم صنعتی و جمعیتی کشور، همجواری با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرامام خمینی(ره)، نزدیکی به منطقه آزادتجاری اروند، قرارگرفتن در مسیر کریدور بین‌المللی حمل و نقل شمال – جنوب‌‌ (INSTC) و کریدور بین‌المللی حمل و نقل شرق – غرب، قرارگرفتن در کوتاه‌ترین و مطمئن‌ترین مسیر زمینی حمل کالا از کشورهای عراق، ترکیه،حوزه قفقاز و آسیای میانه به کشورهای جنوب شرق آسیا، این بندر را به یکی از مهمترین مراکز تجاری ایران و منطقه تبدیل کرده است.

تعدادی از رانندگان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره شایعه اعتصابات کامیون‌داران اظهار داشتند: رانندگان به فراخوان ضد انقلاب بی‌اعتنا هستند ولی برخی از افراد ضدانقلاب در برخی از مسیرهای مواصلاتی با ایجاد رعب و وحشت و تهدید و تخریب کامیون‌ها در پی جلوگیری از تردد کامیون‌داران در مسیرهای مواصلاتی هستند.

به گزارش تسنیم، بندر امام خمینی(ره) یکی از بندرهای استان خوزستان است. این بندر با داشتن 38 اسکله فعال به طول 7 کیلومتر، بزرگ‌ترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی و اداره کل گمرک استان خوزستان، بزرگترین پایانه حمل و نقل کالای اساسی کشور، در این بندر بزرگ تجاری واقع شده‌است.

حسن درویشی رئیس پایانه بار بندر امام خمینی(ره) نیز بعدازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندر امام خمینی(ره) با تکذیب شایعه اعتصاب در بزرگ‌ترین پایانه جنوب غرب کشور  اظهار داشت: هیچ کامیون‌داری در بندر امام خمینی(ره) اعتصاب نکرده ‌و چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  بندر امام خمینی(ره) ، ‌گزارش میدانی تسنیم از بزرگ‌ترین پایانه بار جنوب غرب کشور نشان می‌دهد ‌فراخوان شبکه‌های ضد‌انقلاب برای اعتصاب کامیون‌داران با بی‌اعتنایی رانندگان با شکست مواجه شده است، اما ‌برخی ‌شبکه‌های ضد‌انقلاب با پوشش گسترده خبری و ایجاد رعب و وحشت توسط عوامل خودفروخته و مزدور در برخی از محورهای مواصلاتی؛ با انتشار اخبار دروغ‌ به دنبال همراهی رانندگان با اعتصاب خودساخته‌اند که با بی‌اعتنایی کامیون‌داران مواجه شده‌اند.‌

انتهای پیام/338/.


منبع: https://tn.ai/2814480