تامین سرمایه در گردش شرکت های تعاونی بخش کشاورزی از طریق مشارکت- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی اظهار داشت: در گذشته رویکرد این صندوق تغییر کرده بود که در دولت سیزدهم با اصلاح این رویکرد به ریل خود بر اساس مصوبات مجمع و اساسنامه  و مشارکت در طرح های شبکه تعاون روستایی بازگشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم محمد مصباح  اظهار داشت: این صندوق زیرمجموعه سازمان تعاون روستایی ایران و وزارت  جهاد کشاورزی است و برای حمایت از توسعه فعالیت های بخش کشاورزی در شبکه تعاونی‌های روستایی اقدام به ارائه تسهیلات مالی به صورت مشارکت می کند.

وی افزود: اتحادیه‌ها و کلیه شبکه‌های تحت فعالیت در تعاون روستایی  با ارائه طرح اقتصادی به  این صندوق و تصویب آن هیئت مدیره و کمیته  اعتیارات بررسی، می‌توانند از تسهیلات صندوق در قالب مشارکت استفاده کنند.

مصباح با اشاره به سرمایه ثبتی  حدود 75 میلیارد تومانی این صندوق گفت: خرید توافقی خرما در استان کرمان آغازشده و  برای اجرای این طرح بالغ بر10 میلیارد تومان مشارکت کرده ایم.

وی تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر 300 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف تعاون روستایی کشور انجام شده است و در طرح های مانند تولید بذر گندم، تامین کود و سموم شیمیایی، شلتوک برنج، تامین ملزومات کشاورزی و طرح های ستاد اجرایی فرمان امام مشارکت داشته ایم.

وی بابیان اینکه در سال گذشته با 60 اتحادیه و شبکه مشارکت داشته‌ایم، گفت: این صندوق 93 شعبه در هفت منطقه کشور و  2071 سهامدار حقوقی دارد.

وی اظهار داشت: این صندوق برای تعامل بیشتر با سازمان تعاون روستایی و ممانعت از مهاجرت روستاییان  اقدام به ارائه تسهیلات در تمام فرایند و ارائه انواع ضمانت‌نامه‌ها می‌کند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2772994

مدیرعامل صندوق تعاون روستایی ایرانیان ادامه داد: میزان مشارکت ما در طرح های اقتصادی شبکه تعاون روستایی و تشکل های بخش کشاورزی بر اساس نوع طرح متفاوت است و می توانیم منابع مالی را بر اساس نیاز شبکه تامین کنیم.