تخریب بی سابقه خط لوله گاز روسیه به اروپا- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

این شرکت از ارائه تخمینی از زمانی که ممکن است دوباره فعال شوند خودداری کرد.

اولریش لیسک، سخنگوی شرکت نورد استریم، گفت که یک میدان بزرگ تشکیل شده از حباب در نزدیکی جزیره بورنهولم مشاهده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اپراتور خط لوله گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم روز سه‌شنبه اعلام کرد که تخریب همزمان سه خط .لوله گاز در دریای بالتیک بی‌سابقه است

این نشت گاز مدت کوتاهی پس از آن صورت گرفت که خط لوله استفاده نشده Nord Stream 2 یک شبه دچار افت فشار شدید شد. مقامات آلمانی و دانمارکی در حال بررسی این حوادث هستند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2781022

وی افزود: این خط لوله هرگز مورد استفاده قرار نگرفت، فقط برای عملیات فنی آماده شد و بنابراین پر از گاز شد.

روز دوشنبه، مقامات دانمارکی محل نشت گاز را در نزدیکی جزیره بورنهولم در دریای بالتیک شناسایی کردند و منطقه ای به طول 5 مایل دریایی (9.26 کیلومتر) در اطراف این محل را مسدود کردند.

در عین حال، رویترز نیز به نقل از مقامات سوئد گزارش داد، که سازمان دریانوردی این کشور نشت‌هایی را در خط لوله نورد استریم 1 در شمال شرقی جزیره بورنهولم در آب‌های سوئد و دانمارک گزارش کرده است.

این شرکت گفت: تخریبی که در یک روز در سه رشته از خطوط لوله گاز در شبکه دریایی نورد استریم رخ داد بی‌سابقه است. هنوز نمی توان زمان بازسازی زیرساخت انتقال گاز را تخمین زد.

نورد استریم 1 تا اواخر ماه اوت زمانی که روسیه به دلیل مشکلات فنی ناشی از تحریم‌های غرب، میزان صادرات را کاهش داد، به اتحادیه اروپا گاز رسانی کرد.